Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koronawirus zmienia zasady rekrutacji do przedszkoli

Mimo zawieszenia zajęć w przedszkolach i szkołach, trwa nabór wniosków do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych. Samorządy wprowadzają jednak zmiany.

Stołeczny magistrat poinformował na stronie internetowej, że na etapie składania wniosków będzie dopuszczał oświadczenia zamiast zaświadczeń. To w związku ze zgłaszanymi przez rodziców trudnościami w uzyskaniu zaświadczeń potwierdzających na przykład, że obydwoje z nich pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym czy prowadzą działalność gospodarczą.

„W treści oświadczenia rodzice lub opiekunowie prawni dzieci muszą jednocześnie zobowiązać się do złożenia, do 31 marca 2020 r., zaświadczeń potwierdzających spełnianie kryterium” – informuje warszawski ratusz. „W przypadku niedostarczenia zaświadczeń wniosek o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej szkoły podstawowej, zostanie anulowany” - zastrzega.
Zgodnie z warszawskim harmonogramem etap składania wniosków trwa do 20 marca; do 31 marca można składać zaświadczenia o zatrudnieniu.

„Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru. Punkty przyjmowania wniosków w tych placówkach są czynne, mimo zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych” – wskazuje UM Warszawa.

Wnioski oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również wysłać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole lub szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.

Jak radzą sobie inne miasta?

Źródło: http://kurier.pap.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx