Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Olsztyn. Bal charytatywny na rzecz hospicjum

Już po raz trzeci Caritas Archidiecezji Warmińskiej zaprasza na bal charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Impreza odbędzie się 8 lutego.

Budowa hospicjum, powstającego w adaptowanym budynku przy ul. Kromera w Olsztynie, to ogromne wyzwanie dla warmińskiej Caritas. Obiekt, kupiony od miasta z 99-procentową bonifikatą, wymaga kosztownego remontu i przystosowania do potrzeb placówki. Ambitny plan zakłada udostępnienie hospicjum pacjentom jeszcze w tym roku. Prace postępują, ale potrzeby finansowe wciąż są ogromne, dlatego Caritas już po raz trzeci organizuje bal charytatywny, podczas którego odbędzie się aukcja dobroczynna i rozprowadzane będą cegiełki z niespodzianką. Dochód ma wspomóc budowę.

Caritas Archidiecezji Warmińskiej od 2001 r. prowadzi hospicjum domowe, dzięki któremu pod opieką m.in. lekarzy, pielęgniarek, psychologa, rehabilitanta i licznego grona wolontariuszy, pozostaje rocznie ok. 70 dzieci. Domowa opieka hospicyjna nie zawsze jednak wystarcza. „Czas tuż po wyjściu ze szpitala, kiedy rodzina dopiero uczy się opieki nad chorym dzieckiem, czas kryzysów zdrowotnych i kryzysów rozwojowych, czy ostatnie miesiące życia dziecka, kiedy wymaga ono bardzo wzmożonej troski i intensywnej opieki, to czas, w którym nieodzowną staje się całodobowa opieka stacjonarna” – czytamy na stronie internetowej powstającego hospicjum stacjonarnego. Nowa placówka będzie pierwszą tego typu w województwie warmińsko-mazurskim.

Zaproszenia na bal charytatywny, który odbędzie się 8 lutego w jednym z olsztyńskich hoteli, są rozprowadzane za pośrednictwem hospicjum domowego oraz Centrum Charytatywnego Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 663 200 006, 501 239 189 i 89 523 64 02 oraz na Facebooku.

Źródło: https://caritas.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx