Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kurs dla dziennikarzy i nie tylko. Ruszają zapisy na Prasową Akademię PieniądzaJesteś dziennikarzem, blogerem lub studentem? Zdarza Ci się pisać na tematy dotyczące gospodarki, ekonomii lub finansów osobistych, ale czujesz, że mógłbyś to robić jeszcze lepiej? Jeśli tak, to nie może zabraknąć Cię na naszym szkoleniu!
 
Ruszają zapisy na trzecią edycję Prasowej Akademii Pieniądza - bezpłatnego szkolenia, na którym usystematyzujesz swoją wiedzę o gospodarce i ekonomii oraz nauczysz się jak pisać o tym w przystępny i poprawny sposób.

Doświadczeni eksperci Szkoły Głównej Handlowej oraz redaktorzy Polskiej Agencji Prasowej przedstawią najważniejsze zagadnienia ekonomiczne, wyjaśnią kluczowe mechanizmy współczesnej gospodarki rynkowej, a także pokażą jak pisać i redagować ciekawe i poprawne warsztatowo artykuły dotyczące ekonomii i finansów.

Na praktycznych warsztatach dowiesz się, w jaki sposób relacjonować wydarzenia i przeprowadzić wywiady, żeby czytelnicy nie rezygnowali już po leadzie. Poznasz też najczęstsze błędy językowe i sposoby ich unikania w trudnych tekstach gospodarczych.

Projekt dedykowany jest przede wszystkim dziennikarzom i blogerom piszącym o gospodarce i ekonomii, a także studentom dziennikarstwa i kierunków ekonomicznych, którzy pracują lub planują w przyszłości pracować w mediach i pisać o finansach.

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych na  https://akademia.pap.pl otrzymają certyfikat "złoty" potwierdzający ukończenie trzeciej edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Osoby, które zaliczą same testy online otrzymają certyfikat "srebrny".

Projekt rozpocznie się w styczniu i potrwa do końca października 2020 roku.

Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu trzeba wypełnić FORMULARZ dostępny na stronie https://akademia.pap.pl.  

Projekt składa się z części online (pięciu wykładów z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, które planujemy przeprowadzić w 16 miastach wojewódzkich. Uczestnicy mogą więc wybrać dogodną dla siebie lokalizację.

Pierwszy warsztat odbędzie się 24 stycznia 2020 r. w Warszawie.

GDZIE: Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8 w Warszawie

KIEDY: 24 stycznia, godz. 9.00-15:30

JAK: warsztatowo i ciekawie

KTO: trenerzy – doświadczony redaktor PAP i ekspert SGH

DLACZEGO: bo pisanie o ekonomii i gospodarce wcale nie musi być nudne!

Prasowa Akademia Pieniądza III edycja to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Kurier PAP

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx