Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III Forum Kultury WrażliwejMałopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza 17 grudnia 2019, KÄRCHER Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych

Trzecia edycja Forum Kultury Wrażliwej stanowi kolejny krok na drodze do uczynienia instytucji kultury otwartymi, w pełni dostępnymi i rozumiejącymi potrzeby osób z niepełnosprawnościami. 

W tym roku podczas wykładów i szkoleń chcemy się skupić wokół ustawodawstwa związanego z dostępnością. Uchwalone niedawno ustawy w ramach rządowego programu Dostępność Plus stawiają przed jednostkami publicznymi, w tym instytucjami kultury, wymagania w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjnej. W ramach FKW szczegółowo się im przyjrzymy i pokażemy konkretne rozwiązania, które muszą podjąć instytucje kultury, aby im sprostać.

Podczas Forum szczegółowo zapoznamy się z wdrażanymi zmianami i pokażemy, jak wprowadzać je w swoich instytucjach. Przeanalizujemy zapisy ustawy o dostępności cyfrowej, przyjrzymy się konkretnym punktom, wymogom i oczekiwaniom, jakie ze sobą niesie. Opowiemy, jak planować budżet instytucji w zakresie dostępności, a następnie zaprezentujemy działanie konkretnych narzędzi dostępnościowych. W czasie warsztatów będzie można zapoznać się ze sposobem działania, a także procedurą zamawiania i wykorzystywania pętli indukcyjnej oraz audiodeskrypcji.

PROGRAM FORUM

ZAPISZ SIĘ

Źródło: https://kulturawrazliwa.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx