Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs-profilaktyka chorób odkleszczowych

Ministerstwo Zdrowia ogłasza konkurs na realizację projektów przewidujących wdrożenie programu polityki pn. Pilotażowy program profilaktyki chorób odkleszczowych.

Przedmiotem konkursu są projekty, które przewidują wdrożenie programu polityki pn. Pilotażowy program profilaktyki chorób odkleszczowych.

Głównym celem programu profilaktycznego jest zmniejszenie zapadalności i poprawa wykrywalności boreliozy z Lyme poprzez działania edukacyjno - informacyjne wśród 17 000 osób zakwalifikowanych do programu z populacji w wieku aktywności zawodowej ze szczególnym uwzględnieniem osób z grup ryzyka ze względu na wykonywany zawód, uprawiane hobby i inne czynności wykonywane w terenie w czasie wolnym od pracy, do końca 2023 r.

W ramach konkursu będzie realizowany określony w SzOOP PO WER następujący typ projektów:

1. Projekty pilotażowe i testujące w zakresie programów profilaktycznych zawierające m. in. komponent badawczy, edukacyjny oraz wspierający współpracę pomiędzy wysokospecjalistycznym ośrodkiem a lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej oraz szpitalami ogólnymi, w celu przeciwdziałania zjawisku fragmentacji opieki nad pacjentem.

Podmioty uprawnione do składania wniosków

W ramach konkursu o dofinansowanie Wnioskodawcą może być:

1. uczelnia medyczna działająca w oparciu o ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce lub

2. medyczny instytut badawczy działający w oparciu o ustawę o instytutach badawczych lub

3. podmiot leczniczy podsiadający umowę z OW NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz leczenie szpitalne w zakresie:

- chorób zakaźnych lub

- neurologii lub

- dermatologii.

Alokacja

Wartość alokacji: 10 000 000,00 PLN

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: http://zdrowie.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx