Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kreatywna Europa. Konkurs w obszarze grantowym Projekty współpracy europejskiej otwarty!

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego EACEA ogłosiła konkurs na najlepsze projekty w obszarze Projekty współpracy europejskiej!

Działania kulturalne realizowane w ramach Projektów współpracy europejskiej powinny być oparte na ścisłej międzynarodowej współpracy partnerskiej organizacji i instytucji aktywnie działających w sektorach kultury i kreatywnym. Projekty powinny promować europejskie wartości i przyczyniać się do międzynarodowego obiegu dzieł, osób i ich twórczości, łączyć poprzez kulturę i sztukę, a także upowszechniać europejskie dziedzictwo kulturowe.

Dla Projektów współpracy europejskiej wyznaczono pięć priorytetów tematycznych i składane projekty powinny w pełni realizować przynajmniej jeden z nich – są to:

  • mobilność transnarodowa;
  • rozwój publiczności;
  • budowanie potencjału (cyfryzacja, nowe modele biznesowe, szkolenie i kształcenie);
  • dialog międzykulturowa i integracja społeczna migrantów i uchodźców;
  • spuścizna Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Na dofinansowanie projektów składanych w tym konkursie przez partnerstwa międzynarodowe ze wszystkich krajów biorących udział w programie Kreatywna Europa zaplanowano budżet w wysokości blisko 48,5 miliona euro na obie kategorie realizowanych działań:

  • Projekty współpracy europejskiej na mniejszą skalę – projekty realizowane przez partnerstwo minimum trzech różnych krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa;
  • Projekty współpracy europejskiej na większą skalę – projekty realizowane przez partnerstwo minimum sześciu różnych krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa.

Termin konkursu upływa 27 listopada 2019 roku o godz. 17.00 czasu obowiązującego w Brukseli.

Szczegółowe informacje o konkursie, priorytetach, wymogach partnerstwa międzynarodowego, kategoriach Projektów współpracy europejskiej – wraz z przekierowaniem do dokumentacji konkursowej:
Projekty współpracy europejskiej konkurs EACEA 32/2019

Źródło: https://kreatywna-europa.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx