Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finanse Koła Gospodyń Wiejskich

Niniejsze opracowanie zostało pomyślane jako przewodnik po aspektach finansowych związanych z prowadzeniem działalności statutowej przez koła gospodyń wiejskich.

Celem opracowania jest przede wszystkim wsparcie tych kół, które rozpoczęły działalność lub kół i osób które rozważają rozpoczęcie działalności w oparciu o Ustawę z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich[1].

Mając na uwadze powyższy cel, znaczącą część publikacji została poświęcona tym kołom gospodyń wiejskich, które prowadzą lub zamierzają prowadzić uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów na zasadach i warunkach określonych w ustawie o kołach gospodyń wiejskich.

Wspomniana ustawa o kołach gospodyń wiejskich wprowadziła szereg rozwiązań, wcześniej im niedostępnych. Rozwiązania te zostały przyjęte z zainteresowaniem. Dziś, mimo blisko roku obowiązywania przepisów, w tym przepisów wykonawczych do w/w ustawy, nadal pojawia się szereg wątpliwości i pytań, w tym szczególnie dotyczących aspektów formalno – prawnych związanych z finansowym raportowaniem działalności kół.

Opracowanie jest próbą odpowiedzi na te wątpliwości i pytania.

Wszystkim zainteresowanym właściwym wypełnieniem obowiązków koła gospodyń wiejskich rekomenduje się jednocześnie zapoznanie się z podstawowymi aktami regulującymi działalność kół gospodyń wiejskich. Lista źródeł dostępna na końcu opracowania.


[1] Ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz. U. z 2018 r. poz. 2212, z 2019 r. poz. 693).

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx