Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Turnusy Uśmiechu Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom zaprasza na bezpłatne, 12-dniowe pobyty dzieci, młodzieży i ich opiekunów w ośrodku fundacji w Wiśle.

Aplikuj do Fundacji ING Dzieciom i wyjedź z uczniami i uczennicami na zieloną szkołę do Wisły. 12 dni w przepięknej okolicy finansowane całkowicie przez organizatora - wystarczy mieć dobry pomysł, zgrany zespół nauczycieli oraz spełnić warunki formalne Turnusów Uśmiechu. Więcej informacji na https://www.ingdzieciom.pl/co-robimy/turnusy-usmiechu

Polecamy webinarium, podczas którego ekspertki Fundacji ING Dzieciom i Centrum Edukacji Obywatelskiej opowiadały o tym, jak to robić z głową i podstawą programową!

Czym są Turnusy Uśmiechu?

Bezpłatne 12-dniowe pobyty 50-cio osobowych zorganizowanych grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i kadrą pedagogiczno-wychowawczą w ośrodku fundacji w Wiśle. W zależności od rodzaju turnusu oraz potrzeb edukacyjnych i rozwojowych poszczególnych grup, wspieramy realizację programu edukacyjnego, terapeutycznego lub usamodzielniającego. Turnusy Uśmiechu organizujemy wspólnie ze szkołami i organizacjami pozarządowych od trzynastu lat. Aby przyjechać do Wisły, organizacje, szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze zapraszamy do udziału w konkursach na najlepsze pomysły na turnus.

Rodzaje turnusów

Turnusy edukacyjne

Turnusy edukacyjne skierowane są do dzieci ze szkół podstawowych, mieszczących się na ubogich terenach wiejskich albo miejskich o wysokim stopniu zagrożenia wykluczeniem społecznym.

Program turnusów edukacyjnych stanowi połączenie obowiązku nauki szkolnej z aktywnym wypoczynkiem i jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb rozwojowych uczniów. Program dydaktyczny turnusu przygotowuje i realizuje kadra nauczycielska danej grupy. Program powinien uwzględniać potrzeby opiekuńczo-wychowawcze dzieci, ich możliwości psychofizyczne oraz warunki atmosferyczne.

Program Edukacyjnych Turnusów Uśmiechu Fundacja ING Dzieciom opracowała, uwzględniając różne lokalne aktywności edukacyjne oraz materiał dydaktyczny przygotowany przez pedagogów. Aktywności te, odpowiednio dobrane, kadra pedagogiczna turnusu zawiera w swoim programie. Wśród szerokiego wachlarza atrakcji Beskidu Śląskiego i Podbeskidzia znajdują się: muzea, galerie, teatry, ośrodki sportowe, parki edukacyjno-rozrywkowe, skanseny, dzięki którym dzieci i młodzież mogą zapoznać się z historią, tradycjami, kulturą, dziedzictwem i przyrodą regionu. Wizyta w każdym z wymienionych miejsc stanowi możliwość zdobycia wiedzy, informacji i doświadczeń z różnych dziedzin poprzez zajęcia o charakterze pokazowym. Na specjalnie przygotowanych ścieżkach edukacyjnych, w muzeach i galeriach dzieci mogą wziąć czynny udział w organizowanych tam prelekcjach, pokazach i warsztatach.

Kadra pedagogiczna podczas pobytu realizuje autorski program nauczania, skorelowany z programem szkoły, opracowany z wyprzedzeniem i zaakceptowany przez Fundację ING Dzieciom. Program powinien być dostosowany do niecodziennych warunków i dodatkowej oferty zajęć dostępnych w Wiśle i okolicach. Program dydaktyczny stanowi uzupełnienie programu realizowanego podczas wycieczek tematycznych. Dzięki pełnemu wyposażeniu sal lekcyjnych w ośrodku fundacji nauczyciele mogą prowadzić zajęcia w małych grupach. Wychowawcy organizują czas wolny dzieciom, który służy ich aktywnemu i twórczemu rozwojowi. Organizują tematyczne zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne, muzyczne, sportowe, na których dzieci rozwijają swoje zdolności i zainteresowania.

Uczniowie podczas pobytu uczą się i utrwalają zasady oraz normy współżycia społecznego w sytuacjach odmiennych od tych występujących na co dzień.

Zwycięskie turnusy edukacyjne zostaną zrealizowane od października do grudnia 2019 r.

Do 29 października 2019 r. trwa konkurs na edukacyjne Turnusy Uśmiechu. Do wygrania są turnusy w następujących terminach:
24.02 - 06.03.2020
09.03 - 20.03.2020
23.03 - 03.04.2020

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.ingdzieciom.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx