Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Czy można przeznaczyć środki z rządowej dotacji dla KGW na dodatkowe wyposażenie świetlicy wiejskiej?

 PYTANIE

Szanowni Państwo, piszę w imieniu koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich w (....). Koło jest zarejestronwane w ARiMR ze standardowym statutem.

Udało się w nam w tym roku uzyskać rządową dotacje. Chcielibyśmy przeznaczyć środki na dodatkowe wyposażenie świetlicy wiejskiej (mamy na to zgodę gminy - właściciela budynku) w sprzęt AGD oraz audio-wideo:
zmywarkę do naczyń oraz rzutnik i ekran do prezentacji.

W sali tej często organizujemy spotkania Koła, warsztaty oraz prelekcje i posiadanie takiego sprzętu bardzo by nam pomogło w działalności.
Czy możemy zakupić taki sprzęt bez obawy odrzucenia rozliczenia?

ODPOWIEDŹ

Szanowni Państwo! Rozumiem, że dotacja została już przyznana, powinniście Państwo otrzymać umowę dotacji, która określa warunki, na co może być przeznaczona dotacja, a na co na pewno nie. Bez względu na to, czy umowa już jest, czy nie – w takich sytuacjach najlepiej zapytać wprost darczyńcę – czyli ARiMR. To zawsze jest dobrze widziane!  Proszę zatem skontaktować się czym prędzej z Agencją.

W imieniu Witryny Wiejskiej życzę powodzenia w realizacji przedsięwzięcia,
Monika Mazurczak-Kaczmaryk

***

Najnowsze