Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania” - konsultacje

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących standardów opracowanych w ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania”, który jest współfinansowany ze środków PO WER w ramach Działania 4.1.

Celem ww. projektu jest stworzenie warunków do podniesienia poziomu integracji społecznej osób z niepełnosprawnością wzroku, poprzez opracowanie i przetestowanie kompleksowego systemu służącego zapewnieniu osobom niewidomym w Polsce dostępu do psów przewodników. Wypracowany system standardów będzie bazował na pięciu odrębnych standardach, które będą służyły budowie profesjonalnych szkół psów przewodników.

Do konsultacji przekazujemy pierwszy standard dotyczący systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników. Składają się na niego trzy dokumenty:

  1. Hodowla oraz pozyskiwanie psów do szkolenia na psy przewodniki,
  2. Szkolenie psów przewodników,
  3. Zasady przekazywania psów przewodników osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Prosimy o przedstawienie uwag i propozycji zmian do standardów za pośrednictwem zamieszczonego w niniejszym komunikacie „Formularza zgłaszania uwag” – na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z dopiskiem „Konsultacje – Psy Przewodniki”  do dnia 19 sierpnia 2019 roku.

Źródło: https://www.pfron.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx