Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

INSPIRATORIUM – Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na INSPIRATORIUM – Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży, które odbędzie się od 28 do 30 października 2019 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. To nowy format spotkania PNWM poświęcony wymianie pozaszkolnej, skierowany do osób w nią zaangażowanych – między innymi trenerów edukacji pozaformalnej, specjalistów ds. projektów edukacyjnych oraz pedagogów.

3 dni – 70 uczestników – 10 prelegentów – 5 kreatywnych warsztatów – 5 best practices

Jakie są wyzwania stojące przed pozaszkolną wymianą młodzieży? Zbudowanie solidnych struktur, zdefiniowanie nowych obszarów zaangażowania młodzieży i wzmocnienie współpracy lokalnych podmiotów – to jedynie niektóre z nich. Aby zachęcić młodych ludzi do działania i międzynarodowej wymiany poza murami szkoły, potrzeba kreatywnych i nowoczesnych rozwiązań.

Podczas INSPIRATORIUM uczestnicy będą mieli okazję podzielić się doświadczeniami oraz wspólnie poszukać nowych pomysłów i metod pracy na przyszłość. Wspierać ich w tym będzie zespół ekspertów składający się z trenerów, praktyków, pomysłodawców i organizatorów projektów edukacyjnych i międzynarodowej wymiany młodzieży oraz trenerów kreatywności.

Analiza i strategia

Celem INSPIRATORIUM jest przeanalizowanie i omówienie wyzwań stojących przed polsko-niemiecką wymianą młodzieży w obszarze pozaszkolnym, jak również zaplanowanie strategii działania opartej na innowacyjnych pomysłach i dobrych praktykach. Program forum skupia się na zgłębieniu i zrozumieniu problemu oraz pobudzeniu kreatywności uczestników i poznaniu przez nich nowoczesnych metod pracy z młodzieżą. Kreatywne warsztaty mają za zadanie odkryć przed uczestnikami nowe pomysły, atrakcyjne tematy i konkretne narzędzia do wykorzystania w codziennej pracy. Z kolei giełda best pratices ma pokazać wyróżniające się przykłady działań z obszaru edukacji pozaformalnej.

Warto przyjechać, posłuchać i się zainspirować!

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w forum zapraszamy do wypełnienia do 25 września 2019 roku formularza online dostępnego na stronie internetowej INSPIRATORIUM.

Źródło: https://www.pnwm.org/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx