Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusze dla klubu sportowego i inwestycje w infrastrukturę na terenach wiejskich

PYTANIE:

Funkcjonujemy jako klub sportowy w średniej wsi i ma takie pytanie, czy znają Państwo jakieś możliwości dotacji dotyczącej wsparcia dla takiego klubu jak i inwestycji w infrastrukturę na terenach wiejskich?

pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:

Dziękuję za mail do redakcji Witryny Wiejskiej.

Po pierwsze warto zapoznać się z konkursami ogłaszanymi cyklicznie przez Ministra Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - są tam m.in. konkursy dla klubów sportowych, proszę przejrzeć listę tegorocznych dotacji:

https://www.msit.gov.pl/pl/sport/sport-powszechny/dofinansowanie-zadan-z

a także w ramach dotacji budżetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, z której finansowane są przedsięwzięcia sportowe na wsiach:

https://www.msit.gov.pl/pl/sport/sport-powszechny/dofinansowanie-zadan-w/7932,Program-Sport-dla-Wszystkich-w-ramach-upowszechniania-sportu-w-spoleczenstwie-po.html

Jeśli chodzi o działania wyłącznie sportowe, to trzeba szukać darczyńców wśród firm - lokalnych, czy ponadlokalnych, którym zależy na promocji przy okazji wydarzeń sportowych. Często też samorządy lokalne wspierają projekty o charakterze sportowym.

Niewiele jest natomiast źródeł pozarządowych, które dofinansowują wyłącznie sportowe działania. Natomiast jeśli do działań sportowych dołączycie Państwo jeszcze inne cele i działania np. na rzecz integracji jakiejś grupy, czy dodacie jakiś inny aspekt ważny z punktu widzenia całej Waszej społeczności - grono darczyńców może znacznie się poszerzyć.

Proszę przejrzeć przykładową listę źródeł finansowania inicjatyw lokalnych:  
http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/48060-przykladowe-zrodla-finansowania-inicjatyw-lokalnych i np. sprawdzić, czy firma CEMEX działa w Waszej okolicy: 
https://www.budujemyprzyszlosc.org.pl/a,konkursy/konkurs-dla-organizacji-pozarzadowych-i-szkol/regulamin-konkursu.html

I jeśli jesteście Państwo na terenie woj.warmińsko-mazurskiego to pojawiła się właśnie taka szansa na otrzymanie funduszy dla gmin z Zarządu Województwa. A jeśli nie dotyczy to Waszego województwa, to warto też sprawdzić, jakie fundusze na sport posiada Wasz Urząd Marszałkowski i w tej kwestii kontaktować się z Waszą gminą i naciskać, by ubiegała się o środki z tego źródła na infrastrukturę sportową u Was.

http://witrynawiejska.org.pl/component/k2/item/51268-zarzad-wojewodztwa-warminsko-mazurskiego-oglasza-konkurs-na-male-granty-na-infrastrukture-sportowa

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx