Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekrutacja na XVIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

Jesteś osobą w wieku 17-23 lat? Interesujesz się problematyką europejską? Lubisz poznawać nowych ludzi, inne kultury? Angażujesz się w życie lokalnej społeczności? Jeśli tak – to szukamy właśnie Ciebie! Zgłoś się do udziału w tegorocznym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w terminie 18-24 sierpnia w Niemczech!

 XVIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
18-24 sierpnia 2019 r., Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg-Niemcy
temat przewodni:
„Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem”

http://www.haus.pl/pliki/news/Image/2018%20Monika/TWajmarsi%202019.png

Chciałabyś/chciałbyś spędzić wakacje w idei otwartości i tolerancji wobec inny kultur i narodów? Chcesz rozwinąć poczucie zintegrowania z młodzieżą jako obywatel wspólnoty europejskiej i światowej? Jeśli tak, wyjazd na tegoroczny Szczyt Młodzieży koniecznie musi się znaleźć na Twojej liście obowiązków!

Zgłoś się już dziś! REKRUTACJA TRWA DO 22 LIPCA 2019! 

Wymagania

  • jesteś w wieku od 17 do 23 lat i mieszkasz w województwie śląskim
  • potrafisz porozumiewać się w języku angielskim (znajomość niemieckiego lub/i francuskiego – mile widziana)
  • jesteś ciekawy świata, lubisz poznawać nowe osoby i kultury, interesujesz się aktualną problematyką europejską

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

W ramach projektu zapewniony jest transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, a przede wszystkim cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób!

Chętnych do wzięcia udziału w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do 22 lipca 2019 r. mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), bądź pocztą (liczy się data wpłynięcia zgłoszenia) na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 35A, 44-100 Gliwice.

Czym jest Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego?

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów.

Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży RTW, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu bierze udział 45 osób, czyli 15-osobowe grupy młodych ludzi – uczących się, studiujących, pracujących i poszukujących pracy – z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Tegoroczna edycja poświęcona jest tematowi: „Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem”. Integracja, tolerancja i współpraca to hasła, które mają niesamowicie duże znaczenie w obcowaniu interpersonalnym między ludźmi całego świata. Pozwalają one na aktywne i bogate o nowe doświadczenia życie we wspólnocie. Spotkanie z młodzieżą z Francji i Niemiec będzie stanowiło wartościową wymianę przekonań, historii i kultury własnych regionów. Czy zagraniczni rówieśnicy borykają się z tymi samymi problemami, co nasze społeczeństwo? Kto jest bardziej tolerancyjny? Na te oraz inne pytania na pewno znajdziesz odpowiedź w trakcie projektu, podczas którego uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z przedstawicielami różnych środowisk i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji! 

Uwaga! Dla grupy 15 osób, które zostaną zakwalifikowane do projektu, przed wyjazdem do Niemiec zostaną zorganizowane dwa spotkania: integracyjno-informacyjne oraz tematyczne. DWPN zastrzega sobie prawo do wyznaczenia terminów spotkań (przewidywany okres to przełom lipca/sierpnia br.)

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Województwa Śląskiego.

Więcej informacji na temat bieżącej organizacji Szczytu Młodzieży w Duisburgu można znaleźć na stronie tegorocznego organizatora: www.ibb-d.de/europa-erfahren/internationaler-jugendgipfel-im-regionalen-weimarer-dreieck/

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Źródło: http://www.haus.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx