Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja Sustinae zaprasza osoby młode mające problemem ze znalezieniem lub utrzymaniem zatrudnienia do skorzystania z bezpłatnego programu „Aktywna Przyszłość”!

Jeśli chcesz zmienić swoje położenie i spróbować na nowo odkryć swój potencjał- to jest program właśnie dla Ciebie!

DLA KOGO?

Program skierowany jest do osób w wieku 18-29 lat, pozostających bez zatrudnienia, jak również pracujących, zatrudnionych na umowach krótkoterminowych lub na umowach cywilno‐prawnych, nie uczestniczących w kształceniu i szkoleniu, mieszkających na terenie województwa małopolskiego, które w ciągu ostatnich 2 lat opuściły:

  • instytucję pieczy zastępczej
  • młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii
  • specjalne ośrodki wychowawcze i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze
  • zakład pracy chronionej
  • zakład karny lub areszt śledczy
  • zakład poprawczy lub schronisko dla nieletnich
  • zakończyły naukę w szkole specjalnej
  • oraz matki obecnie przebywające w domu samotnej matki.

JAK TO DZIAŁA?

- Uczestnicy zostaną objęci indywidualnym i kompleksowym programem aktywizacji zawodowo- edukacyjnej, zakładającym wsparcie dostosowane do ich potrzeb i lokalnego rynku pracy. Dla każdego Uczestnika opracowana zostanie diagnoza określająca sytuację na rynku pracy oraz indywidualne bariery i potrzeby. – opisuje Adrianna Skupień, koordynator projektu.

-Kolejno, poprzez szkolenia zawodowe, płatny staż i wsparcie pośrednika pracy w pozyskaniu oferty dotrzemy na finału programu, czyli zatrudnienia! Mając na uwadze trudną sytuację Uczestników, działamy bardzo dynamicznie. W zależności od zaangażowania Uczestnika oraz indywidualnych predyspozycji łączny czas uczestnictwa w programie oscyluje pomiędzy 1,5 miesiąca, a 4 miesiącami (w przypadku realizacji 3-miesięcznego stażu). Maksymalnie możemy wspierać Uczestnika do końca grudnia 2019 r.

- Nasz Zespół Fundacji złożony z doradcy zawodowego, psychologa i trenera pracy pomoże Ci w ustaleniu ścieżki rozwoju zawodowego, w poznaniu Twoich mocnych i słabych stron, wesprze Cię w wyborze szkolenia zawodowego oraz profesjonalnie przygotuje Cię do rozmowy z pracodawcą. Nie zwlekaj i zgłoś się do programu!- zachęca Paulina Londo-Biernat, doradca zawodowy Fundacji Sustinae.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Rekrutacja do projektu trwa do wyczerpania miejsc w programie. Zapraszamy do złożenia dokumentów w biurze Fundacji w Krakowie, ul. Szlak 65 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Szersze informacje o programie można uzyskać pod numerem telefonu: +48 883 340 209, lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Projekt „Aktywna przyszłość. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej dla osób młodych do 29 r.ż., zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego” jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Realizatorem projektu „Aktywna przyszłość. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej dla osób młodych do 29 r.ż., zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego ” jest Fundacja Sustinae w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 1.3 Wsparcie osób młodych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji Poddziałanie 1.3.1. Wsparcie udzielane Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx