Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Rehabilitacja 25 plus” - nowy nabór wniosków

Od 24 czerwca 2019 r. można składać do oddziałów PFRON wnioski w ramach nowego naboru w programie „Rehabilitacja 25 plus” na rok szkolny 2019/2020. W aktualnym naborze stawka na jednego uczestnika programu wynosi 2500 zł. Wnioski o przyznanie środków finansowych na realizację programu przyjmowane są do 2 sierpnia 2019 r.

Program ma na celu stworzenie odpowiednich rozwiązań zapewniających absolwentom placówek edukacyjnych z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi ciągłość oddziaływań terapeutycznych w zakresie utrzymania samodzielności
i niezależności w życiu społecznym, a także w zakresie dotyczącym ich aktywności zawodowej.

- Przyznane w ramach programu dofinansowanie przeznacza się m.in. na całodzienne usługi opiekuńcze, aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej, a także zawodowej. Powyższe dofinansowanie udzielane jest adresatom programu przez Oddziały PFRON ze środków PFRON – wyjaśnia Prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg.

Głównymi adresatami programu są podmioty prowadzące OREW, ORW, SPdP oraz inne placówki edukacyjne, które będą udzielać wsparcia niezatrudnionym absolwentom, którzy nie są objęci rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności.

W programie zostały wprowadzone zmiany, dotyczące między innymi mechanizmu gwarantującego otrzymanie przez adresata programu środków finansowych za tzw. gotowość, możliwości dokonywania przesunięć zaoszczędzonych kwot oraz udostępniono wzór „Projektu planu wsparcia” jako załącznik do formularza wniosku.

Szczegółowe warunki dotyczące programu „Rehabilitacja 25 plus” znajdują się w dokumentach udostępnionych na stronie internetowej PFRON. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną treścią programu procedurami realizacji programu. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Źródło: https://www.pfron.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx