Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polska Fundacja Dzieci i Młodziezy przedłuża do 20 maja termin na zgłoszenia w Konkursie Specjalnym „30 lat wolności 1989 – 2019”

Polska Fundacja Dzieci i Młodziezy czeka na zgłoszenia w Konkursie Specjalnym „30 lat wolności 1989 – 2019”.

Wnioski możecie składać do 20 maja 2019 roku do godziny 12-tej!

W związku z przypadającymi w 2019 roku rocznicami historycznych wydarzeń związanych z polską wolnością i demokracją – a szczególnie z przypadającą 4 czerwca – 30 rocznicą zwycięstwa „Solidarności” w wyborach parlamentarnych, powołaniem pierwszego niekomunistycznego Prezesa Rady Ministrów oraz rocznicami przystąpienia Polski do NATO (20 rocznica) i UE (15 rocznica) – ogłaszamy Konkurs Specjalny, adresowany do organizacji pozarządowych, domów kultury i bibliotek, które realizowały projekty w Programie Równać Szanse. Konkurs nawiązuje do podobnego przedsięwzięcia realizowanego w ramach Programu w 2014 r. z okazji 25-lecia wydarzeń 1989 roku.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, w których młodzi ludzie zorganizują wydarzenia pokazujące swojemu otoczeniu (swoim rówieśnikom, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom) osiągnięcia polskiego społeczeństwa w procesie przemian ustrojowych rozpoczętych w roku 1989, a zwłaszcza co się zmieniło w ich społecznościach dzięki zmianom zapoczątkowanym w 1989 roku oraz kontynuowanych po przystąpieniu Polski do NATO i UE.

Projekty mogą obejmować różne typy działań, np. konkursy, gry terenowe, festyny, wystawy, koncerty, spektakle, spotkania publiczne, realizację filmów, etc. upamiętniające rocznicę wyborów z 1989 roku, a także rocznice przystąpienia Polski do NATO i UE, przypominające historyczne wydarzenia i osoby, które przyczyniły się do tych wydarzeń zarówno w skali lokalnej jak i ogólnopolskiej. Istotne jest, by angażowały większą grupę osób, adresowane były do jak najszerszego grona odbiorców i stwarzały okazję do uczestnictwa we wspólnym święcie. Ważnym jest, aby działania miały przewidziany finał, który będzie miał formę święta lub szczególnego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Chcemy, by dzięki realizacji projektów młodzi ludzie, byli bardziej świadomi wagi zmian, które dokonały się dzięki wygranym przez „Solidarność” wyborom 4 czerwca 1989 roku, a także przystąpieniu Polski do NATO i UE, tak by realizowane projekty rozwijały wśród młodych ludzi postawy obywatelskie, świadomość europejskich korzeni oraz znaczenie udziału w społeczności międzynarodowej, mające swój wyraz w gotowości do angażowania się w działania na rzecz wspólnego dobra oraz poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa. Chcemy aby uczestnicy projektu nabyli i w praktyce przećwiczyli jak dzielić się zdobytą wiedzą z innymi, jak docierać z przekazem o ważnych sprawach do rówieśników i lokalnej społeczności.

W ramach konkursu można ubiegać się o dotacje w wysokości do 6 tys. zł.

 Harmonogram Konkursu Specjalnego:

  • Termin składania wniosków                             20 maja 2019 r.
  • Ogłoszenie wyników konkursu                         4 czerwca 2019 r.
  • Rozpoczęcie realizacji projektów                      1 lipca 2019 r.
  • Przekazanie dotacji                                        11 lipca 2019 r.
  • Zakończenie realizacji projektów                     31 października 2019 r.
  • Raport końcowy z realizacji projektu                30 listopada 2019 r.

Dotacje zostaną przyznane na realizację 4-miesięcznych projektów prowadzonych  od 1 lipca do 31 października 2019 r.

Dokumenty oraz szczegółowe informacje:

➜ Zasady konkursu: POBIERZ

➜ Wzór formularza wniosku: POBIERZ

➜ Kryteria oceny merytorycznej: POBIERZ 

Źródło: https://rownacszanse.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx