Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Programu Menedżerowie NGO PROMENGO!Do 8 maja Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich czeka na zgłoszenia od menedżerów i menedżerek organizacji pozarządowych, którzy chcą wziąć udział w kolejnej edycji Programu Menedżerowie NGO PROMENGO! 12 miesięcy bezpłatnej nauki w formie blended-learningowej, obejmującej dziewięć kluczowych obszarów zarządzania. Zapraszamy!

Program Menedżerowie NGO PROMENGO to roczna przygoda z nauką zarządzania organizacjami pozarządowymi, do której zapraszamy tych, którzy wierzą, że do dobrego, efektywnego, sprawnego kierowania nie wystarczą: zapał, entuzjazm i poświęcenie, ale też niezbędna jest konkretna wiedza i umiejętności. Przez 12 miesięcy uczestnicy i uczestniczki zmierzą się z dziewięcioma ścieżkami tematycznymi, składającymi się z nauki zdalnej online, warsztatów stacjonarnych oraz zadań wdrożeniowych – z edukacją zaplanowaną tak, aby jak najpełniej przełożyła się na praktykę zarządzania.

Ścieżki tematyczne w PROMENGO

Menedżerowie i menedżerki organizacji pozarządowych, nawet ci, którzy zarządzają dużymi zespołami i mają do dyspozycji wysokiej klasy specjalistów, nie mogę się zajmować tylko jednym obszarem działania organizacji. Ani nawet dwoma czy trzema. Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie stowarzyszeń czy fundacji muszą mieć przynajmniej dobrą orientację w wielu obszarach. Nawet jeśli potem część tych zadań i odpowiedzialności zdelegują.

Dlatego PROMENGO zostało zaprojektowane jako nauka obejmująca dziewięć kluczowych obszarów, z którymi zmierzą się wszystkie osoby uczestniczące w Programie:

 1. Planowanie strategiczne.
 2. Marketing.
 3. Fundraising.
 4. Elementy prawa w praktyce organizacji pozarządowych.
 5. Zarządzanie zasobami ludzkimi.
 6. Zarządzanie finansami.
 7. Zarządzanie projektami.
 8. Zarządzanie zespołem.
 9. Umiejętności interpersonalne.

Dla kogo PROMENGO?

Program skierowany jest do osób zarządzających organizacjami pozarządowymi, do tych, które mają realny wpływ na ich funkcjonowanie i mają już swoje własne, wcześniejsze doświadczenia menedżerskie. I są pewne, że zarządzania można i warto się uczyć.

Do uczestnictwa w Promengo zapraszamy osoby, które:

 1. Faktycznie pełnią funkcje menedżerskie w organizacji pozarządowej.
 2. Mają minimum 2 lata doświadczenia w zarządzaniu.
 3. Pracują w organizacjach z liczącymi się osiągnięciami, stałym zespołem i własnym majątkiem.
 4. Chcą się uczyć po to, by lepiej zarządzać.
 5. Mają wizję zmiany, jaką chcą wprowadzić w swojej organizacji; są zdeterminowane, by tę zmianę wdrożyć.
 6. Rozumieją, że dobre zarządzanie wymaga systemowego myślenia i opiera się na takich wartościach, jak: usamodzielnianie ludzi, stałe kwestionowanie przyjętych schematów działania i ciągłe doskonalenie.

Program adresowany jest przede wszystkim do prezesów, członków zarządu, dyrektorów i kierowników (odpowiedzialnych za wydzielone obszary funkcjonalne lub zarządzających samodzielnymi jednostkami organizacyjnymi). Uczestnikami Programu mogą być również koordynatorzy kluczowych projektów organizacji, kierujący stałymi zespołami i posiadający uprawnienia do autonomicznego podejmowania decyzji w obszarze zarządzania projektem.

Powinni to być praktycy mający realny wpływ na organizację, samodzielnie zarządzającymi ludźmi i gospodarujący powierzonym im majątkiem. To z myślą o nich zaprojektowany został Program i to oni skorzystają z niego w największym stopniu.

Dlaczego warto? PROMENGO to:

 1. Kompleksowa bezpłatna oferta programowa, obejmująca najważniejsze obszary kompetencji menedżerskich. Wszystko w jednym miejscu, w ramach jednego programu.
 2. Dostęp do najlepszych specjalistów – osób łączących doświadczenie trenerskie z doświadczeniem pracy w organizacjach lub specjalizujących się w wybranych aspektach zarządzania.
 3. Nacisk na użyteczność nauczania. Przekładanie zdobywanej wiedzy i umiejętności na praktykę. Wymaganym elementem zaliczenia każdego przedmiotu jest zadanie wdrożeniowe, które może stać się okazją do wprowadzenia potrzebnych zmian w organizacji.
 4. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi praktykami – menedżerami NGO – podczas warsztatów stacjonarnych oraz aktywności online.  
 5. Indywidualna informacja zwrotna od trenerów na temat poprawności wykonania zaliczeniowych zadań wdrożeniowych.
 6. Uniwersalność nauczania zapewniana przez różnorodność metod i form kształcenia oraz modeli i podejść prezentowanych przez trenerów. Każdy ma szansę znaleźć rozwiązania najlepiej pasujące do własnego stylu uczenia się, zarządzania i sytuacji w organizacji.
 7. Zastosowanie e-learningu pozwalające na uelastycznienie kształcenia. Możliwość uczenia się dowolnego dnia, o dowolnej porze, z jakiegokolwiek miejsca z dostępem do internetu.

Rekrutacja trwa do 8 maja,
a szczegółowe informacje znajdziesz pod poniższymi linkami:

Promengo – program nauczania

Harmonogram VI edycji Promengo

Kadra

Proces rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin Promengo

Wykorzystaj okazję, aby w niecały rok stać się lepszym menedżerem!

Zdobądź nowe kompetencje, poszerz własne horyzonty, odmień swoją organizację!

PROMENGO realizowane jest przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Źródło: https://faoo.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx