Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Młodzi głosują 2019! Ruszyła rekrutacja do programu

Dołączcie do niemal 3 milionów uczniów i uczennic, którzy w poprzednich latach przeprowadzali działania profrekwencyjne oraz symulacje wyborów. Już dziś zgłoście się do najnowszej edycji programu Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego 2019!

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program Młodzi głosują daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Dlatego zachęcamy m.in. do organizacji kampanii profrekwencyjnych i przeprowadzenia młodzieżowych wyborów w swojej szkole. Szczegółowy opis programu i zadań, jakie Wam proponujemy, znajdziecie w zakładce „O programie”.

Jak można się zgłosić do udziału w akcji?

Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na tej stronie.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w programie zapraszamy szkoły wszystkich typów (w przypadku szkół podstawowych rekomendujemy włączenie w wybory klas 6-8). Zgłoszenia dokonuje koordynator/ka – uczeń lub nauczyciel, za zgodą dyrekcji szkoły. Zgoda dyrektora na organizację szkolnych wyborów w tygodniu 20-24 maja jest konieczna do wzięcia udziału w programie.

Do programu zgłasza się zespół złożony z koordynatora lub koordynatorki i od 3 do 12 uczniów i uczennic – to oni otrzymują dostęp do platformy oraz odpowiadają za zorganizowanie szkolnych wyborów. Nie oznacza to, że do poszczególnych działań nie mogą być zaangażowani inni uczniowie i uczennice – jak najbardziej do tego zachęcamy!

Do kiedy można się rejestrować?

  • Żeby wziąć udział w programie należy zarejestrować się do dnia 20.05.2019 r. Formularz rejestracji znajdziecie na tej stronie.
  • Jeśli chcecie otrzymać pocztą zestaw materiałów promocyjnych musicie zarejestrować się na platformie do dnia 23.04.2019.
  • Aby ukończyć program, w dniach 20-24 maja musicie przeprowadzić symulację wyborów i zamieścić ich wyniki na platformie.

UWAGA! Zespoły, które zgłoszą się wcześniej, mają więcej czasu na wykonanie zadań przewidzianych na platformie. Zachęcamy więc do dołączenia do nas jak najszybciejJ

Na platformie czeka na Was grywalizacja

Po raz pierwszy w programie wprowadzamy formułę grywalizacji -  stwórzcie swoją postać, wykonujcie zadania i zdobywajcie punkty! Charakter zadań, które będziecie realizować zależeć będzie od postaci, którą wybierzecie, a w Waszych aktywnościach towarzyszyć Wam będzie Ufa – bohaterka nie z tej ziemi!

Zachęcamy – zgłoście się i podejmijcie wyzwanie!

Źródło: https://mlodziglosuja.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx