Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs #Szkoła2030 – rusza ogólnopolska burza mózgów dla edukacji

Kumulacja roczników, przemęczenie uczniów, strajk nauczycieli. Czy ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie? Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO) przekonuje, że tak. Organizator konkursu #Szkoła2030 zachęca do dzielenia się pomysłami, z których skorzysta polska szkoła. Prace konkursowe będą przyjmowane do 10 kwietnia. Autorzy trzech najwyżej ocenionych esejów otrzymają w sumie 10 tys. zł.

STO proponuje uczestnikom podróż w przyszłość. Zgodnie z konkursowym scenariuszem, 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów.

W swoich esejach uczestnicy muszą wyjaśnić, w jaki sposób polska szkoła przeszła taką metamorfozę w ciągu zaledwie dekady.

Chcemy wyzwolić w Polakach pokłady optymizmu. Zwracając uwagę na cel, jakim jest szkoła marzeń, zachęcamy do poszukiwania rozwiązań, z których skorzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele – mówi Zygmunt Puchalski, Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Konkurs #Szkoła2030 tworzy unikalną przestrzeń do prezentacji pomysłów dla edukacji. To koncept, który może rozpocząć nowy rozdział w dyskusji o polskiej szkole, inspirując do podejmowania konkretnych działań na rzecz poprawy jakości edukacji w Polsce – dodaje.

W konkursie może wystartować każda osoba dorosła, legitymująca się polskim obywatelstwem. Prace należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie: www.szkola2030.pl. Pod wspomnianym adresem można także znaleźć szczegółowe informacje o konkursie.

Organizator i Partnerzy konkursu

Społeczne Towarzystwo Oświatowe – organizator konkursu – to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Od ponad 30 lat stowarzyszenie działa na rzecz poprawy jakości edukacji. Obecnie zrzesza ponad 150 renomowanych szkół społecznych z całego kraju.

Partnerami konkursu #Szkoła2030 są: Cortland (Partner Główny), ISKU i wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Od lat działamy na rzecz promowania edukacji przyszłości i podnoszenia jakości nauczania. Konsekwentnie wspieramy wydarzenia, które pozwalają realizować te cele  – wyjaśnia Mariusz Kruk, Menadżer ds. Klientów Edukacyjnych w Cortland.Przykładem takiej inicjatywy jest konkurs #Szkoła2030, inspirujący do poszukiwania innowacji w oświacie. Jestem przekonany, że to doskonała okazja do promowania odważnych i zarazem przemyślanych rozwiązań edukacyjnych – podsumowuje.

WIĘCEJ INFOTRMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://szkola2030.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx