Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wygraj 40 tysięcy zł na projekt społeczny wykorzystujący ICT

Jeśli Twoja organizacja wykorzystuje w swoich działaniach nowinki technologiczne i realizuje w tym obszarze projekty społeczne, którymi chce się pochwalić, to ma szansę na Nagrodę „Sektor 3.0” w kwocie 40 000 zł. Kandydatury można zgłaszać za pośrednictwem formularza. Nabór wniosków trwa do 29 marca do godziny 23:59.

„Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności “Sektor 3.0” powstała, aby docenić sukcesy i ciężką pracę organizacji, a jednocześnie pokazać, że sektor pozarządowy może korzystać z nowych technologii absolutnie bez kompleksów. Udział w konkursie to znakomity sposób, aby opowiedzieć o działaniach swojej fundacji czy stowarzyszenia, a  jednocześnie szansa na tytuł laureata i otrzymanie wsparcia finansowe w wysokości 40 000 zł. Zachęcamy wszystkie organizacje, które w praktyce wykorzystują technologie informacyjne i komunikacyjne, do zgłaszania się do tegorocznej edycji” – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński

„Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 dała nam przede wszystkim większą pewność siebie. Zawsze wiedzieliśmy, że chcemy wykorzystywać nowe technologie w naszych działaniach, bo są one dla nas skutecznym narzędziem wprowadzania zmiany społecznej. Nagroda była dla nas takim potwierdzeniem, że umiemy to robić i, choć jesteśmy organizacją z mniejszej miejscowości. Uwierzyliśmy, że możemy robić to co kochamy i zostanie to zauważone” – mówi prezeska fundacji SIM RzeczJasna Kinga Wiśniewska. „40 000 zł to środki, które pozwoliły rozwinąć nam skrzydła. Dofinansowanie pozwoliło nam kupić niezbędny sprzęt do działań technologicznych w naszej fundacji i funkcjonować w bardziej przewidywalnej rzeczywistości. Dzięki temu przetrwaliśmy pierwszy w naszej siedmioletniej działalności rok bez większych grantów i całkiem dobrze nam idzie” – dodaje.

Kryteria

Nagroda dedykowana jest organizacjom, które na co dzień w swoich działaniach wykorzystują narzędzia z obszaru ICT do realizowania społecznie użytecznych celów. Kryteria wyborów, którymi będzie kierowała się kapituła oceniająca wnioski to:

  • skala oraz efekty podejmowanych działań służących rozpowszechnianiu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
  • doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w środowisku organizacji pozarządowych;
  • praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze ICT;
  • innowacyjne i praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w bieżących działaniach organizacji i realizacji jej celów statutowych.

W przypadku, w którym taką samą ilość głosów otrzyma dwóch lub więcej kandydatów, o wyborze Laureata zdecyduje Przewodniczący Kapituły Konkursu.

Finał

Ogłoszenie laureata nagrody nastąpi podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji Festiwalu technologicznego Sektor 3.0 w Centrum Nauki Kopernik 22 maja.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Filip Żyro, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
 
REALIZATOR PROGRAMU:

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI)
ul. Kopernika 17, 00-359 Warszawa
tel.: (22) 123 90 20
Osoba kontaktowa: Dawid Szarański
tel. 530-69-11-99

 
Źródło: https://pafw.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx