Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koła Gospodyń Wiejskich z nagrodą im. Józefa Ślisza

Koła Gospodyń Wiejskich z Cikowic, Włościanek, Panienki, Sudołka, Świerczynka, Mokowa, Zielina, Zagórzan, Zastawia oraz Sieniawy zostały uhonorowane nagrodą im. Józefa Ślisza. Wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od 2017 roku.

KGW zostały wyróżnione za popularyzowanie dziedzictwa kulturowego, pobudzanie aktywności mieszkańców w społecznościach lokalnych, kultywowanie regionalnych tradycji oraz wspieranie integracji mieszkańców wsi.

- Codzienna działalność Kół idealnie wpisuje się w spuściznę Marszałka Józefa Ślisza. Działał on nie tylko na rzecz pielęgnowania tradycji, ale jednocześnie poprzez swoją postawę obywatelską, wspierał i promował aktywność jej mieszkańców. Trudno nagrodzić kilkadziesiąt tysięcy Kół Gospodyń Wiejskich, działających w naszym kraju. Nie sposób podziękować także wszystkim zrzeszonym w nich kobietom, a przecież każda z nich jest bardzo ważna i wnosi swój unikalny wkład w rozwój polskiej wsi. Dlatego w ramach tegorocznej edycji nagrody postanowiliśmy uhonorować ich godną reprezentację - powiedział Artur Balazs, Prezes Kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Laureaci nagrody im. Józefa Ślisza w 2019 roku

Źródło: http://www.efrwp.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx