Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęto rekrutację na szkolenia z dostępności dla kadr organizacji pozarządowych

Od 25 lutego br. trwa rekrutacja na szkolenia dla kadr organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnościami w celu świadczenia przez nie usług audytorskich i doradczych na rzecz dostępności. Szkolenia przeprowadzi Konsorcjum Spółdzielni Socjalnej „FADO” i Utilitia Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenia koncentrują się na obszarach:

 • audytów dostępności architektonicznej i audytów poprawności dostosowań przestrzeni (obiektów użyteczności publicznej) przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych,
 • prowadzenia audytów dostępności serwisów internetowych,
 • aplikacji i dokumentów cyfrowych,
 • tworzenia transkrypcji tekstowej nagrań dźwiękowych oraz tworzenia napisów rozszerzonych (w tym „na żywo”) do nagrań i transmisji na żywo zawierających dźwięk i obraz (audio-wideo),
 • tworzenia audiodeskrypcji,
 • przygotowywania i montażu materiałów w polskim języku migowym (PJM),
 • tworzenia tekstów łatwych do czytania i zrozumienia (Easy to Read and Understand, ETR).

Szkolenia będą realizowane od kwietnia do września br. Uczestniczyć w nich będzie co najmniej 96 osób z co najmniej 32 organizacji pozarządowych z całego kraju, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W każdym z 6 bloków szkoleniowych odbędą się trzy szkolenia w grupach po 12 osób. Planowane miejsca realizacji szkoleń to Warszawa, Łódź, Kraków, Olsztyn, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Katowice, Wrocław.

WAŻNE:

Szkolenia skierowane są do osób należących do kadr organizacji pozarządowej, której statutowa działalność obejmuje aktywność na rzecz osób z niepełnosprawnościami:

 • zaangażowanych na podstawie stosunku pracy,
 • zaangażowanych na podstawie umów cywilnoprawnych,
 • należących do kadry zarządzającej organizacji.

Wymagane jest, aby osoby te:

 • były zgłoszone na szkolenie przez organizację pozarządową, w której są zatrudnione/zaangażowane,
 • przed dniem zgłoszenia na szkolenie nie zajmowały się tworzeniem audiodeskrypcji, transkrypcji, prowadzeniem audytów dostępności lub innymi działaniami służącymi zapewnieniu dostępności produktów i usług, objętymi tematyką tego szkolenia, i chciały zdobyć wiedzę i kompetencje w tym zakresie,
 • były zdolne do wykonywania działań, do których uzyskają kompetencje w wyniku szkolenia (zdolność ta rozumiana jest jako brak barier natury fizycznej, psychicznej, umysłowej, uniemożliwiających wykonywanie audytów dostępności lub innych działań służących zapewnieniu dostępności produktów i usług, objętych tematyką szkoleń).

Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach!

Link do strony internetowej, na której prowadzona jest rekrutacja

Link do formularza zgłoszeniowego

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji udziela Pani Monika Rybak, tel.: 730 268 764

Źródło: https://www.miir.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx