Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Zaproszenie na darmowe, objazdowe warsztaty w ramach projektu „Mam Prawo Wiedzieć”,

26 maja 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybierzemy w nich 52 posłów w 705-osobowym parlamencie.

Frekwencja w wyborach w 2014 roku wynosiła zaledwie 23 proc. Tym razem, chcemy razem z Wami dobrze przygotować się do głosowania. W związku z tym prowadzimy następujące działania:

  • 1. Jeździmy po Polsce z darmowymi warsztatami “Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?”. To cykl spotkań na temat świadomego głosowania (porządkujemy wiedzę na temat zadań Komisji, Parlamentu i Rady Europejskiej, opowiadamy o ordynacji wyborczej i poszczególnych europejskich frakcjach politycznych. Przygotowaliśmy również grę symulacyjną, która pozwala przyjrzeć się procesowi uchwalania prawa przez Parlament Europejski).

    Chcecie, żebyśmy do Was przyjechali? Napiszcie do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • 2. Przygotowujemy kwestionariusz dotyczący poglądów i programów startujących w wyborach kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Układamy pytania i konsultujemy je z ekspertami, by później dostarczyć Wam rzetelnej wiedzy. Odpowiedzi kandydatów opublikujemy na stronie internetowej. Interesuje Was jakiś problem? Chcecie o coś dopytać? Piszcie do nas.
  • 3. Na bieżąco wysyłamy newsletter na temat najważniejszych wyzwań polskiej i europejskiej polityki. Zapisz się klikając tutaj

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Źródło: https://mamprawowiedziec.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx