Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XII edycja “Seniorzy w Akcji” – ZGŁOŚ SIĘ !!! Rekrutacja trwa do 18 marcaKonkurs Seniorzy w akcji kierowany jest do osób, które mają pomysł na lokalny projekt społeczny. Zakłada wsparcie unikalnych przedsięwzięć na rzecz społeczności lokalnej, aktywizujących osoby starsze i włączające je w dialog z otoczeniem.

Seniorzy w akcji_rekrutacja_fb (1)

Konkurs skierowany jest do osób 60+ oraz do par międzypokoleniowych – osób 60+ działających w tandemie z osobą co najmniej 25 lat młodszą, na rzecz swojego otoczenia. Do współpracy zapraszamy osoby, które mają pomysł na projekt i chcą pracować nad jego rozwojem przy zaangażowaniu ekspertów, doświadczonych animatorów i innych uczestników konkursu. Wspieramy inicjatywy, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową, wprowadzają trwałe rozwiązania pobudzające aktywność społeczną mieszkańców.

Współpraca międzypokoleniowa i trwała aktywizacja seniorów są kluczowe, ale równie ważne jest, aby wypracowane działania stanowiły bazę do realizacji podobnych projektów w przyszłości. Wykorzystując potencjał absolwentów programu budowana jest sieć Animatorów 60+. Dlatego pożądane są osoby, które nie tylko chcą zdobywać nowe umiejętności, ale też gotowe są dzielić się swoją historią i doświadczeniem z innymi.

Konkurs ma przyjazną formułę inkubatora. Uczestnicy otrzymają wsparcie merytoryczne i organizacyjne w trakcie warsztatów i wizyt studyjnych, a także pomoc trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Rekrutacja trwa do 18 marca 2019

Więcej informacji o konkursie

Zobacz spot konkursu “Seniorzy w Akcji”

Informacja na facebook-u

Źródło: http://utw.seniorzywakcji.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx