Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prawo autorskie - warsztaty w Gdańsku dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na dwudniowe szkolenie z zakresu prawa autorskiego w kontekście działań organizacji pozarządowych i instytucji kultury. Zajęcia poprowadzi 2 i 3 marca Natalia Mielszyk, prawniczka i specjalistka ds. polityk publicznych z Fundacji Centrum Cyfrowe. Szkolenie jest bezpłatne, zapisy trwają do 17 lutego. Informacje: anna.urbanczykTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Aktywna Spoleczność fot. Renata Dąbrowska.

Prawo autorskie dotyczy wszystkich osób, które: organizują koncert, udzielają się w mediach społecznościowych, pokazują filmy, prowadzą projekty, przygotowują publikacje… Może wydawać się one pewnym ograniczeniem - ale nie musi! - Przyjdź na warsztaty i dowiedz się, jak każdego dnia w działalności kulturalnej i społecznej przestrzegać prawa autorskiego oraz korzystać z niego w taki sposób, by nie ograniczało Twojej innowacyjności i kreatywności - zachęca ekspertka.

Szkolenie organizowane jest w ramach Akademii Aktywnej Społeczności – projektu podnoszącego kompetencje osób działających w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów i aktywistek.

Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy i uczestniczki zyskają świadomość na temat wyzwań, jakie stoją przed osobami zaangażowanymi w działalność pozarządową lub kulturalną w związku z prawem autorskim i dowiedzą się, jak z tymi wyzwaniami sobie poradzić, poznają podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego, uzyskają wsparcie prawne w zakresie problemów, które napotykają w swojej codziennej działalności.

Zakres tematyczny szkolenia: prawo autorskie, szczególnie w kontekście zasobów wykorzystywanych przez organizacje pozarządowe i instytucje kultury, jak zgodnie z prawem prowadzić warsztaty, pokazy filmowe, spotkania autorskie etc., zarządzanie prawami autorskimi w organizacji pozarządowej/instytucji kultury, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów prawno-autorskich, w jaki sposób prowadzić profile organizacji w mediach społecznościowych, by nie łamać prawa autorskiego, jak w organizacji wdrażać otwartość - licencje Creative Commons.

Osoba prowadząca:

Natalia Mileszyk - prawniczka, specjalistka ds. polityk publicznych. Zajmuje się analizą prawną i rzecznictwem w zakresie otwartych zasobów oraz swobód użytkowników treści. Prowadziła szkolenia z zakresu prawa autorskiego i otwartości m.in. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Bibliotece Narodowej i Ministerstwie Rozwoju. Zawodowo związana z Fundacją Centrum Cyfrowe, stowarzyszeniem Communia i Creative Commons. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Central European University w Budapeszcie (LLM).

Prawo autorskie - warsztaty dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury | 2 – 3 marca 2019 r. (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl . Formularz należy odesłać do 17.02.2019 r. na adres anna.urbanczykTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk, numer faxu: 58 760 72 15.Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 22.02.2019 r.

 ***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx