Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na konferencję w Olsztynie „Ochrona dzieci w sieci”

Konferencja „Ochrona dzieci w sieci”, która jest skierowana do nauczycieli i pedagogów szkolnych, odbędzie się 16 lutego 2019 roku w Bibliotece Wojewódzkiej w Olsztynie.

Ilustracja do tekstu

Ideą bezpłatnego wydarzenia jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie, nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Uczestnicy spotkania zapoznają się z procedurami, jakie powinna wprowadzić szkoła w przypadku cyberprzemocy. Nie zabraknie również rozmów o „hejcie” oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione czyny karalne w sieci.

Organizatorem konferencji jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Początek spotkania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ul. 1 Maja 5 o godz. 10.00, natomiast zakończenie o godz. 14.00.

Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja na stronie internetowej www.warmia.mazury.pl/konferencja-dbi 

Szczegółowy program:
10.00 Powitanie gości: Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.
10.15-10.45 Jak edukować dzieci, by radziły sobie z hejtem w Internecie?: Patrycja Ożarowska, I LO w Kętrzynie.
10.45-11.30 Procedura reagowania w szkole w przypadku cyberprzemocy: Lidia Cynt pedagog II Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie.
11.30-11.45 Przerwa
11.45-12.30 Internet nie jest dzikim zachodem: prof. Alina Naruszewicz-Duchlińska
12.30-13.15 "Odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny karalne oraz zachowania demoralizujące, których młodzi ludzie dopuszczają się w sieci": Ewa Szczepanek, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.
13.15-14.00 Nie taki TIK straszny jak ja maluję. Nowe technologie, stare potrzeby: Sylwia Żywicka, Anna Jęsiak: Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie

Źródło: https://www.warmia.mazury.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx