Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs grantowy pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich ze środków Nagrody Rafto

 
Zapraszamy do zgłaszania inicjatyw obywatelskich w konkursie grantowym Funduszu Obywatelskiego finansowanym ze środków norweskiej Nagrody Rafto! Termin – 31 stycznia 2019 r. do godz. 14:00.

Fundusz Obywatelski ma przyjemność poinformować, że finansowa część nagrody imienia profesora Thorolfa Rafto przyznana w 2018 r. Rzecznikowi Praw Obywatelskich, dr. Adamowi Bodnarowi, i Biuru RPO za walkę o prawa człowieka i niezależne sądownictwo w Polsce, została przekazana przez norweską Fundację Rafto zgodnie z życzeniem laureatów Funduszowi Obywatelskiemu. Więcej o nagrodzie tutaj.

Jej łączna wartość to 83 tys. zł, które w całości przeznaczone zostaną na wsparcie inicjatyw obywatelskich w ramach niniejszego konkursu!

W ramach konkursu grantowego ze środków Nagrody Rafto poszukujemy inicjatyw, które:

1. mieszczą się w jednym z dwóch obszarów tematycznych:

  • działania na rzecz niezależności sądownictwa w Polsce,
  • działania na rzecz praw kobiet i/lub mniejszości seksualnych i/lub migrantów w Polsce,

2. zrealizowane będą najpóźniej do 30 listopada 2019 r.

Preferowane będą inicjatywy pochodzące z miast i gmin poniżej 100 tys. mieszkańców, które angażują ludzi do korzystania ze swoich praw i działania na rzecz wspólnych spraw.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.funduszobywatelski.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx