Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego “Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Konkurs “Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”, odbędzie się już po raz piąty, w terminie od 15 stycznia do 30 marca 2019r. Placówki, które zgłoszą chęć udziału w konkursie otrzymają bezpłatnie plakaty oraz CD z grami edukacyjnymi na temat odpadów i recyklingu.

W V edycji odbędzie się II Liga Elektrorecyklingu – rywalizacja w wirtualnym recyklingu elektroodpadów potrwa do 30 marca 2019. Ekozespoły będą odpowiadać na pytania o recykling, zasadę 3R, a także wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach! Wezmą udział w kampanii STOP jednorazowemu plastikowi. Nagrodami są przyrodnicze i techniczne wyjazdy studialne.

Konkurs jest bezpłatny, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.chlorofil.com.pl Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 stycznia 2019.

Zostań mistrzem recyklingu!

Przystępując do konkursu będzie można dowiedzieć się, dlaczego tak ważna jest selektywna zbiórka odpadów. Dlaczego współczesny świat szuka nowych rozwiązań recyklingu i dlaczego coraz więcej przedmiotów nie da się po prostu wyrzucić, bo zostały zaprojektowane w tzw. cyklu zamkniętym. Umiejętne postępowanie z odpadami dóbr konsumpcyjnych to bardzo ważne wyzwanie współczesnego świata. Już dzisiaj każdy Europejczyk wytwarza dziennie 1,3 kg odpadów dziennie, co stanowi 500 kg odpadów rocznie (objętość worka typu big-bag o wymiarach 90 x 90 x90 cm).


Spróbujmy wyobrazić sobie małe fikcyjne miasteczko, w którym mieszka 10 tysięcy mieszkańców i nie ma odbioru śmieci. Gdyby każdy mieszkaniec ustawił swój roczny zbiór nieodebranych odpadów w jednym i tym samym miejscu, to pod koniec grudnia mielibyśmy wysypisko śmieci o powierzchni prawie 1ha. Oczywiście nikt nie dopuści do tak absurdalnej sytuacji i w rzeczywistości odpady są nie tylko odbierane, ale są dalej przetwarzane i poddawane recyklingowi.

Często nie jest to łatwe, potrzebna jest specjalistyczna wiedza jak je posegregować w bezpieczny sposób.

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNEGO MistrzRecyklingu 2018

Karta zgłoszenia w konkursie 2019

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx