Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zachęca samorządy gminne do udziału w programie „Ja w Internecie”

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zachęca samorządy gminne do udziału w programie „Ja w Internecie”. Trzeci nabór wniosków trwa do 19 grudnia 2018 r., a wysokość dotacji może wynieść nawet 150 tys. zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


Celem realizowanych projektów będzie wzmocnienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego.

Będzie to możliwe poprzez organizację bezpłatnych szkoleń. Zdobyta wiedza oraz narzędzia, rozwiną kompetencje uczestników, niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.

Zakres szkoleń będzie dotyczył umiejętności pozyskiwania informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych. Dodatkowo, mieszkańcy Mazowsza pozyskają wiedzę w obszarach:

  • Rodzic w Internecie,
  • Mój biznes w sieci,
  • Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Działanie w sieciach społecznościowych,
  • Tworzę własną stronę internetową (blog),
  • Rolnik w sieci,
  • Kultura w sieci.

Dla kogo wsparcie?

O unijne granty ubiegać się mogą gminy, niezależnie od wielkości, występujące samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Gmina może otrzymać środki w wysokości od 15 do 150 tysięcy zł na przeprowadzenie szkoleń, zakup sprzętu komputerowego, a także na dostosowanie sal szkoleniowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dofinansowanie wynosi 100%, także gminy nie mają obowiązku wniesienia wkładu własnego.

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie internetowej programu: https://jawinternecie.edu.pl/mazowieckie/

Więcej na: https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/projekt-ja-w-internecie-dla-mazowieckich-gmin

Źródło: https://jawinternecie.edu.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx