Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs Wikipedii "Wolna Polska – Wolna Wiedza"

Świętuj stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości razem z Wikipedią! Dziel się wiedzą o kulturze, sztuce, geografii, dokonaniach i wybitnych postaciach naszego kraju i wygrywaj nagrody w konkursie Wolna Polska – Wolna Wiedza.

Pomóż nam poszerzyć zasoby największej na świecie encyklopedii tak, by wszyscy jej czytelnicy i czytelniczki mieli dostęp do rzetelnej i dobrze opracowanej wiedzy na najważniejsze tematy związane z Polską. I wygrywaj bilety na wybrane przez Ciebie wydarzenia kulturalne, koncerty, przedstawienia teatralne, filmy i wystawy, dla Ciebie i osoby towarzyszącej.

Wyboru najlepszych haseł dokona komisja konkursowa złożona z polskich ludzi kultury i nauki wspomagana przez komisję wikipedystów.

O konkursie

Wolna Polska – Wolna Wiedza to konkurs polegający na rozbudowie i poprawianiu haseł w Wikipedii związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesienią 2018 roku wikipedystki i wikipedyści (zarówno doświadczeni jak i początkujący!) połączą siły, aby poprawiać, rozbudowywać i weryfikować hasła z tzw. polskiego kanonu Wikipedii, a więc listy najważniejszych i najciekawszych tematów związanych z Polską. Efekty ich pracy zostaną następnie ocenione przez zewnętrzne jury, złożone z ludzi kultury i nauki. Osoby, które przyczyniły się do stworzenia najlepszych haseł otrzymają wyjątkowe nagrody, a wszyscy, których hasła zakwalifikowały się do finału – pamiątkowe, okazjonalne gadżety z Wikipedią.

Partnerzy konkursu    Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Uniwersytet Wrocławski.

Czas trwania konkursu

    25 września 2018 – otworzenie możliwości rezerwacji haseł
    1 października – 30 listopada – czas pracy nad hasłami
    do 5 grudnia – przekazanie haseł do Komisji Wikigrantów
    5-19 grudnia – Komisja dokonuje preselekcji haseł i kieruje wybrane maks. 10 do jurorów
    od 20 grudnia – praca jurorów
    styczeń 2019 r. – ogłoszenie wyników

WEŹ UDZIAŁ

Źródło: https://pl.wikipedia.org

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx