Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych w Katowicach

Jak co roku pracownicy ZAZ, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i uczniowie szkół specjalnych zaprezentują swoje wyroby na kiermaszu pod hasłem „Święta coraz bliżej”
 
graf. UMWS

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup prezentów świątecznych, po raz kolejny Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje świąteczny kiermasz wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Na ekspozycji znajdą się wyroby nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się 3 grudnia br. w godz. 10.00-14.00 w Sali Kolumnowej oraz w Holu Gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Dąbrowskiego 23 w Katowicach.

Swoje własnoręcznie wykonane wyroby o tematyce świątecznej zaprezentują m.in. pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół specjalnych, mieszkańcy domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, członkowie stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych oraz pacjenci szpitali, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Śląskiego.

Celem rokrocznie organizowanego kiermaszu jest przede wszystkim promocja twórczości i pogłębienie integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Wojewódzkiego Programu Wyrównywania Szans Osób Niepełnosprawnych oraz przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu na lata 2017-2022.

Źródło: http://www.slaskie.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx