Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podstawy księgowości i finansów dla NGO - bezpłatne warsztaty dla osób działających w pomorskich organizacjach pozarządowych

Podstawy księgowości i finansów dla NGO 24-25 listopada w ramach Akademii Active Citizens. Szkolenie ma uporządkować wiedzę na temat zasad finansowych obowiązujących w organizacjach pozarządowych. Uporządkuje zasady prowadzenia działalności ekonomicznej. Pozwoli na skuteczne planowanie i korzystanie ze zróżnicowanych źródeł finansowania organizacji. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Książczak.

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 11.11.2018 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Numer faxu: 58 760 72 15.

Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 16.11.2018 rW czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

O szkoleniu

Szkolenie ma uporządkować wiedzę na temat zasad finansowych obowiązujących w organizacjach pozarzadowych. Umożliwi zapoznanie się z obszarem finansowo  – podatkowym. Uporządkuje zasady prowadzenia działalności ekonomicznej. Uświadomi obowiązki ciążące na Zarządach. Pozwoli na skuteczne planowanie i korzystanie ze zróżnicowanych źródeł finansowania organizacji.

Cel szkolenia:

  • nauka, jak zdefiniować,  zaplanować i wdrożyć poszczególne rodzaje ekonomicznej w organizacji (działalność odpłatna a działalność gospodarcza)
  • poznanie skutków podatkowo – finansowych  poszczególnych rodzajów działalności
  • zwiększenie kompetencji planistycznych w zakresie zarządzania zasobami organizacji i rozwojem jej ekonomizacji
  • przedstawienie podstawowych obowiązków sprawozdawczych podatkowych, finansowych, projektowych
  • zwiększenie wiedzy na temat podstawowych zasad rachunkowości – polityka rachunkowości, ZPK, metodologia kosztów, ewidencji operacji gospodarczych
  • wskazanie jakie obowiązki ciążą na Zarządzie organizacji

Katarzyna Książczak – absolwentka finansów i bankowości oraz ekonomii przemysłu na Uniwersytecie Łódzkim. Lata praktyki związanej z księgowością oraz studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej zaowocowały certyfikatem na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. Ukończenie szkoły trenerskiej w Stowarzyszeniu Trenerów Organizacji Pozarządowych – STOP w Warszawie a w dalszej kolejności certyfikacja pozwala trenerce od kilku lat dzielić się zdobytą wiedzą, zwłaszcza praktyczną.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx