Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

100. rocznica odzyskania niepodległości. Scenariusze zbiórek i apeli OSP

Zarząd Główny ZOSP RP dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości zwraca się do Ochotniczych Straży Pożarnych o zorganizowanie w październiku i listopadzie br. okazjonalnych, uroczystych zbiórek OSP i przeprowadzenie uroczystego Apelu Niepodległości.

Przekazujemy do wykorzystania scenariusze robocze uroczystych zbiórek i apeli, które można adoptować do potrzeb organizatorów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To sugerowany drogowskaz, podstawa, którą można modyfikować zgodnie z lokalnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Druhny i Druhowie, złóżmy hołd założycielom Ochotniczych Straży Pożarnych, pokoleniom strażaków, twórcom Związków pożarniczych w uznaniu ich doniosłej roli w obronie polskości, mowy, kultury i obyczajów oraz w walce o niepodległą Ojczyznę. Strażacy w istotny sposób przyczynili się do odzyskania i umocnienia niepodległości Polski w latach 1918 – 1921.

Zachęcamy Oddziały Związku do podejmowania i wspierania inicjatyw lokalnych w zakresie oddania hołdu pokoleniom strażaków walczących o wolną, samorządną i niepodległą Ojczyznę. W szczególności przeprowadzenia na wszystkich szczeblach organizacyjnych Związku uroczystych zbiórek i Apeli Niepodległości.

Uroczysta zbiórka organizowana w sali ma nieco skróconą formę, natomiast uroczysty apel przeprowadzany na zewnątrz (najlepiej na przystosowanym do tego placu apelowym) charakteryzuje się wyższą rangą i bogatszą oprawą. Wszystko zależy od możliwości organizatorów i pogody na zewnątrz.

Tworzymy galerię na stulecie

Miłym uzupełnieniem organizowanych uroczystych zbiórek i apeli w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie stworzenie galerii fotografii i filmów dokumentujących Wasze uroczystości. W galerii zamieszczone zostaną Wasze najlepsze zdjęcia i filmy.

Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia się w niej znalazły prześlij je do nas na maila, podając w tytule imię i nazwisko autora zdjęć oraz nazwę OSP. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (małymi literami, bez polskich znaków).
Np. jeśli Twoja OSP znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, to adres e-mail będzie następujący: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Abyśmy mogli je opublikować będziemy jeszcze potrzebowali Twojej zgody na:

- przetwarzanie danych osobowych (imię nazwisko autora, adres e-mail)
- wykorzystanie wizerunku osób na zdjęciach.

W tym celu odeślemy do Ciebie wiadomość zwrotną ze zapytaniem o zgodę na przetwarzanie danych osobowych, na którą wystarczy odpowiedzieć słowem „TAK”.
Przesłane materiały będą publikowane jedynie na stronie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Oprócz zdjęć przyjmujemy również filmy. W takim przypadku prześlij do nas jedynie odnośnik do filmu zamieszczonego na jakimś medium społecznym (np. Youtube, Google, Facebook).

Najprościej jest to zrobić bezpośrednio ze smartfona. Zaznacz co chcesz do nas przesłać w galerii na telefonie i wybierz opcję udostępnij, a następnie wybierz sposób przesyłania – za pomocą „Gmail” na telefonie z Androidem lub „Mail” na iPhonie. Wybrane zdjęcia zostaną automatycznie załączone do wiadomości, a film przesłany na Twoje konto w chmurze (Google lub Apple) i załączony jako link.

Nie zapomnij tylko podać w tytule wiadomości, kto jest autorem zdjęć i jakiej OSP one dotyczą.

Źródło: http://www.zosprp.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx