Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Można zmienić swoją wieś? Można!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 
Najtrudniejszy pierwszy krok. Wójt mówi, że centrum wsi „to miejsce, które powinno łączyć ludzi”. Mieszkańcy też twierdzą, że można je przebudować tak, żeby było przyjaźniejsze.

Dzięki pogłębionym konsultacjom społecznym władze i mieszkańcy gminy Dąbrowa (woj. kujawsko-pomorskie) mieli okazję spotkać się, skonfrontować swoje wizje i wspólnie zaplanować zmiany w miejscowości.

Czy można działać wspólnie? Można!

Do tej pory w ramach programu Nasza Przestrzeń II rozmowy mieszkańców i samorządu przyniosły zmiany w dokumentach planistycznych w kilkudziesięciu samorządach. Dzięki temu przebudowane zostaną centra miejscowości, powstaną nowe drogi, świetlice, a także tereny inwestycyjne lepiej dopasowane do potrzeb i oczekiwań wspólnot.

Jeśli i Wy chcecie zmienić coś w swojej gminie, powiedzcie włodarzom, że już niedługo startujemy z projektem Nasza Przestrzeń III. Więcej informacji na temat projektu na stronie programu Nasza Przestrzeń.

Źródło: http://fundacjawspomaganiawsi.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 październik 2018 10:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx