Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Chcesz dobrego Programu Prawa i Wartości. Podpisz list!

Zachęcamy do podpisania listu w sprawie negocjowanego obecnie unijnego "Programu Prawa i Wartości". Program ma szansę wesprzeć polskie społeczeństwo obywatelskie poprzez dofinansowanie projektów w obszarach m.in. ochrony praw człowieka, praworządności i demokracji. Aby był skuteczny, musi spełniać trzy warunki, o które apelujemy w liście: odpowiedni budżet, zakres tematyczny i łatwe procedury dostępu do środków. Adresatami listu są kluczowi unijni decydenci: Donald Tusk, Jean-Claude Juncker, Frans Timmermans. Prosimy o podpisy do 8 października.

W Unii Europejskiej trwają prace nad nowym unijnym budżetem. W budżet ten wpisany ma być nowy program „Prawa i Wartości”, będący odpowiedzią na apele organizacji pozarządowych oaz Rezolucję Parlamentu Europejskiego ws utworzenia Europejskiego Instrumentu Wartości, wspierającego działania prodemokratyczne i wartości europejskie w krajach członkowskich. Projekt programu, w kształcie zaprezentowanym przez Komisję Europejską, nie spełnia, niestety, pokładanych w nim oczekiwań. Aby mógł przyczynić się do promocji wartości europejskich w krajach Unii koniecznie jest: zwiększenie jego budżetu, zmiana zakresu tematycznego i podmiotowego oraz wprowadzenie procedur umożliwiających skorzystanie ze wsparcia organizacjom prodemokratycznym działającym na poziomie lokalnym i krajowym.

Tak długo jak trwają negocjacje organizacje pozarządowe z krajów UE mogą wciąż jeszcze wpłynąć na ostateczny kształt programu i przekonać Unię do utworzenia nowego ważnego instrumentu finansowego, który będzie wspierał tak ważne dziś działania na rzecz ochrony praw człowieka, praworządności i demokracji w Europie.

Zachęcamy do zabrania głosu w tej sprawie i podpisania listu organizacji z krajów Unii adresowanego do szefów instytucji unijnych: Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, Przewodniczących Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera i Fransa Timmermansa.

Podpisy zbieramy do 8 października.

Przeczytaj list >>

PODPISZ LIST

Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx