Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty kulinarne i konkurs „Potrawy regionalne i tradycyjne z gęsiny”

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza na warsztaty kulinarne „Potrawy regionalne i tradycyjne z gęsiny”, w ramach których odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego województwa na potrawę z gęsi kieleckiej. Zarówno warsztaty jak i finał konkursu odbędą się w dniu 14 października w Rakowie.

Warsztaty mają na celu promowanie i popularyzację walorów smakowych gęsiny, upowszechnianie gęsiny jako produktu regionalnego, a także promocję regionalnego dziedzictwa kulinarnego.

Każda potrawa przygotowana przez uczestniczące w konkursie Koło Gospodyń Wiejskich musi zawierać przynajmniej jeden z 92 produktów regionalnych Województwa Świętokrzyskiego, wpisanych na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicy otrzymają od organizatora zestawy bazowe produktów niezbędnych do przygotowania potrawy, którą w dowolny sposób mogą ubogacać własnymi składnikami dostępnymi w kuchni polskiej, wykazując się doświadczeniem kulinarnym i kunsztem kucharskim.

Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli regionalnych instytucji z branży rolniczej i samorządowej oraz kucharza-eksperta, dokona oceny 13 potraw przygotowanych przez uczestników. Konkursowych potraw będzie można spróbować podczas finału. Przewidziana jest również degustacja gęsich żołądków przygotowana przez organizatora konkursu.

W załączeniu Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszeniowa.

Zalacznik_nr_11_Regulamin__z_zalacznikami_(2)

wykaz_naczyn

wykaz_bazowych_produktow

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx