Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piknik w Toruniu z myślą o niepełnosprawnych

W sobotę (8 września) w Centrum Targowym Park w Toruniu odbędzie się I Wojewódzki Edukacyjny Piknik Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana przez Fundację „Światło” przy wsparciu samorządu województwa ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z całego regionu. Swoją obecność zapowiedziało ponad trzystu gości, zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej.

Piknik potrwa od godziny 11 do 16. W tym czasie uczestnicy będą mogli się zapoznać z ofertą instytucji, działających na rzecz osób niepełnosprawnych, wysłuchać prelekcji między innymi na temat udzielania pierwszej pomocy, Bank Żywności w Toruniu zaprosi na warsztaty kulinarne „Barwy smaku”, odbędą się również prezentacje artystyczne i koncerty oraz to, co jest kwintesencją pikników, czyli gry, zabawy ruchowe i konkursy na świeżym powietrzu. W celu uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 13.30 uczestnicy wypuszczą 100 balonów w barwach narodowych.

Podczas imprezy zaprezentujemy także wystawę fotografii „Rodzicielstwo bez barier”, na temat rodzicielstwa osób niepełnosprawnych.

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx