Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystartowała IX edycja konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II, skierowanego do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka bieżącej edycji nawiązuje do przyszłorocznych 34. Światowych Dni Młodzieży, których obchodzenie przez Kościół zostało zainicjowane przez Papieża Polaka w 1986 roku.

 

Zadaniem uczestników jest nagranie filmowych reportaży o osobach, które zamierzają wziąć udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży lub też uczestniczyły w poprzednich edycjach imprezy – również za czasu pontyfikatu Jana Pawła Ii, jak i jego następców. Konkursu ma dwuetapową formułę. Najpierw prosimy uczestników o przesłanie opisu pomysłu na film wraz z krótkim nagraniem wywiadu z jednym z bohaterów. Na podstawie nadesłanych materiałów jury wybierze uczestników drugiego etapu, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty dziennikarskie do Warszawy. Ich ukończenie jest warunkiem przystąpienia do realizacji pracy konkursowej.

Spośród autorów reportaży, jury wybierze laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Zostaną oni zaproszeni na trzydniowy pobyt w stolicy z zakwaterowaniem i wyżywieniem. W jego trakcie wezmą udział w zaplanowanych przez organizatorów wydarzeniach ukierunkowanych na profil konkursu oraz innych atrakcjach (laureaci poprzednich edycji m.in. zwiedzali miasto z przewodnikiem, odwiedzali muzea i oglądali spektakle teatralne). Dodatkowo zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs Archiwum Wspomnień Jana Pawła II Fundacja Wspomagania Wsi współorganizuje wraz z Instytutem Papieża Jana Pawła II.

Więcej informacji na www.wspomnieniajp2.pl

***

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 wrzesień 2018 07:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx