Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych zbiera środki na remont w nowej siedzibie i tworzy Fundusz Niezależności Finansowej OFOP

Po kilku latach na warszawskiej Pradze przenosimy siedzibę Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych do Centrum. Nasz nowy adres to ulica Szpitalna 5/3. Tutaj od sierpnia br. będzie biuro Federacji.

Miejsce pracy dla członków OFOP. Biblioteka dla wszystkich zainteresowanych III sektorem

Nowa siedziba OFOP ma służyć nie tylko zespołowi biura, ale również wszystkim członkom Federacji jako miejsce pracy, gdy przebywają w Warszawie, miejsce organizacji spotkań. Z radością gościć będziemy również wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy o sektorze pozarządowym. Dla Was otworzymy Bibliotekę OFOP, w której zbiorach znajduje się około 1800 publikacji dotyczących społeczeństwa obywatelskiego.

Tymczasem w nowej siedzibie konieczny jest remont

To co można zrobić bezkosztowo, własnymi siłami, robimy sami. Potrzebne jest nam jednak wsparcie materialne. Remont oszacowany został na około 18 tysięcy zł. Remont wymaga środków na:

 • wymianę kafelków podłogowych w korytarzu
 • wymianę lub odświeżenie drzwi (szlifowanie, malowanie) x 15
 • wymianę wykładziny w pokojach
 • wymianę listew przypodłogowych
 • wymianę klamek w drzwiach
 • zdjęcie natynkowych instalacji elektrycznych wraz z siecią internetową
 • zamontowanie szafy wnękowej
 • instalację kuchni

Potrzebne nam są również: kafelki podłogowe do przedpokoju, wykładzina do pokoi, drzwi, klamki do drzwi, farba biała, pomarańczowa, wyposażenie kuchni: blaty, szafki, kuchenka, lodówka, stół, kanapa do biblioteki, krzesła do pokoju spotkań, stół/stoły do pokoju spotkań, 2 lustra do WC, wieszaki na ubrania, ramki różne formaty (czarne, pomarańczowe, szare).

Zrzutka

Liczymy szczególnie na wsparcie naszych Członków - organizacji tworzących Federację. Jednak zwracamy się do wszystkich sympatyków OFOP - do osób, którym bliska jest nasza działalność. Każda, nawet najmniejsza kwota, ma dla nas znaczenie. Środki - już od 5 zł - można wpłacać poprzez https://zrzutka.pl/remont-w-nowej-siedzibie-ofop.

#FunduszNiezależnościOFOP

Ze środków, które zbierzmy ponad wartość remontu, postanie Fundusz Niezależności Finansowej OFOP. Fundusz Niezależności OFOP stanowić będzie rezerwę na podjęcie dzałań interwencyjnych, gdy potrzebne jest natychmiastowe zaangażowanie OFOP, a skuteczność wymaga dodatkowych zasobów. Z Funduszu finansować będziemy m.in.:

 • działania rzecznicze,
 • analizy prawne niezbędne do przygotowania stanowisk i prace legislacyjne,
 • dodatkowe konsultacje z organizacjami społecznymi.

Inicjując Fundusz Niezależności OFOP chcemy rozwijać pozyskiwanie środków z darowizn indywidualnych.

Od 15 lat dbamy o dobre, przyjazne prawo dla organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych

Jesteśmy jedyną ponadbranżową federacją zrzeszającą pośrednio ponad 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób. Działamy na rzecz silnego i wiarygodnego sektora pozarządowego - niezbędnego elementu istnienia społeczeństwa obywatelskiego. Dbamy o dobre, przyjazne prawo dla działalności organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych.

Ważnymi osiągnięciami ostatnich lat w tym zakresie są:

 1. wprowadzenie uproszczeń w prawie o stowarzyszeniach - ułatwień dla działałaności obywtelskiej, w tym wzmocnienia działania stowarzyszeń zwykłych zakładanych przez troje obywateli;
 2. wprowadzenie uproszczeń w ustawie o zbiórkach publicznych;
 3. wprowadzenie uproszczonej rachunkowości dla organizacji o rocznym budżecie do 100 tys. złotych.

Kluczowe w obecnych czasach są działania informacyjne i interwencyjne Federacji, których celem jest promocja aktywności społecznej obywateli, a także obrona dobrego imienia organizacji w mediach i debacie publicznej.

Federacja monitoruje:

 1. propozycje zmian legislacyjnych, w tym propozycję ustawy o Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i projekt ustawy o ekonomii społecznej i solidarnej
 2. naruszenia ustawowych zasad współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi upubliczniając przykłady naruszeń w serwisie Repozytorium OFOP-u.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc. Zobaczcie którki filmik z nowej siedziby Federacji...

Źródło: http://ofop.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx