Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak będzie wyglądał najpiękniejszy wieniec dożynkowy na Pomorzu? Ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu

Każdego roku na dożynkach wojewódzkich wybierany jest najpiękniejszy wieniec. W zeszłym roku konkurs wygrało sołectwo Rekowo. Kto wygra w tym roku, przekonamy się w Krokowej, 16 września 2018 r. Termin zgłoszeń upływa 11 września 2018 r.

Tylko naturalne materiały

Wojewódzki konkurs na wieniec dożynkowy odbywa się co roku w czasie obchodów Święta Plonów. Prace zgłoszone do konkursu powinny mieć kształt korony. Mogą być wysokie na ponad półtora metra. Do wykonania wieńca powinny być użyte materiały naturalne, takie jak: kwiaty, płody rolne, zioła czy zboża. Wykluczone są jakiekolwiek elementy sztuczne, plastikowe oraz styropian.

Co będzie oceniane?

Komisja konkursowa będzie zwracać szczególną uwagę na różnorodność użytych materiałów. Liczyć się będzie również kompozycja i dobór barw. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za tradycyjną formę wieńca i technikę wykonania. Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno osoby fizyczne, jak i koła gospodyń wiejskich czy jednostki samorządu terytorialnego. Komisja wybierze trzy najładniejsze wieńce. Za zdobycie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda wysokości dwóch tysięcy złotych. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zobacz: Regulamin Wojewódzkiego Konkursu na Wieniec Dożynkowy 2018

Źródło: https://pomorskie.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx