Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rób coś, kochaj coś, nie bądź gałganem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Lub robić coś… Kochaj kogoś… Nie bądź gałganem… Żyj poważnie!” to myśl Tadeusza Kotarbińskiego, żyjącego w latach 1886-1981, filozofa i etyka, przedstawiciela szkoły lwowsko-warszawskiej.

Krzysztof Magrol, prezes Nidzickiej Fundacji Rozwoju "Nida" opowiada na własnym przykładzie o skutecznym działaniu i osiąganiu celu. Od małej wsi na Roztoczu, urzędu burmistrza Nidzicy, po pierwszy w Polsce fundusz poręczeń kredytowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy…

Fundacja "Nida" zainicjowała m.in. powstanie Nidzickiego Funduszu Lokalnego (stowarzyszenia charytatywnego, na czele którego stanęła Barbara Margol) i utworzenie Garncarskiej Wioski w Kamionce.

Kierowana nieprzerwanie przez Krzysztofa Margola instytucja swoim wsparciem objęła kilkadziesiąt tysięcy osób, na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Nidzicka Fundacja Rozwoju "Nida" była dwukrotnie nagradzana w Konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską "Pro Publico Bono", w 2008 otrzymała nagrodę główną.

W 2009 w plebiscycie tygodnika "Newsweek Polska" Krzysztof i Barbara Margol zostali uhonorowani tytułami "Społeczników Roku", a w 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ich Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski.

Od wielu lat Nidzicka Fundacja Rozwoju "Nida” wraz z Fundacją Wspomagania Wsi organizują Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich.

Oprac. Magdalena Kowalczyk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx