Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pomorskie - Wnioski o trzy rodzaje stypendiów na rok szkolny 2018/2019 można składać do 16 lipca 2018 r.

O dofinansowanie mogą starać się zdolni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego.

Uczeń może ubiegać się równolegle o trzy rodzaje stypendiów. Wniosek, w zależności od typu dofinansowania, musi złożyć dyrektor lub wicedyrektor szkoły ucznia bądź osoba realizująca zadania opiekuna pedagogiczno-metodycznego.

Stypendia finansowane ze środków budżetu województwa pomorskiego

Stypendium przeznaczone dla uczniów zamieszkujący na terenie województwa pomorskiego, którzy ukończyli co najmniej IV klasę szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów lub klas gimnazjalnych prowadzonych w szkołach innego typu oraz uczniów szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych dla młodzieży (w tym absolwenci), którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli tytuły laureatów lub finalistów w konkursach, turniejach lub olimpiadach na poziomie co najmniej ponadwojewódzkim i (lub) przy odpowiednio wysokiej średniej ocen osiągnęli tytuły laureatów w konkursach, turniejach lub olimpiadach na poziomie wojewódzkim (dział II , rozdział I regulaminu). Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć wyłącznie dyrektor szkoły lub zastępca dyrektora szkoły.

Stypendia w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej 2017/2018 i 2018/2019"

Uczniowie zamieszkujący na terenie województwa pomorskiego, którzy ukończyli co najmniej VI klasę szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjów lub klas gimnazjalnych prowadzonych w szkołach innego typu oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych dla młodzieży, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli wysoką ogólną średnią ocen oraz wysoką średnią ocen z wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych lub przedsiębiorczości mogą ubiegać się o stypendia w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej 2017/2018 i 2018/2019", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej (dział II, rozdział II regulaminu). Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć wyłącznie dyrektor szkoły lub zastępca dyrektora szkoły.

Stypendia w projekcie Zdolni z Pomorza

Uczniowie zamieszkujący na terenie województwa pomorskiego, uczęszczający co najmniej do VI klasy szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjów lub klas gimnazjalnych w szkołach innego typu, uczniowie szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych dla młodzieży, którzy są uczestnikami jednego z 19 projektów realizowanych przez samorząd województwa pomorskiego w partnerstwie z samorządami powiatowymi w ramach Przedsięwzięcia strategicznego Zdolni z Pomorza i aktywnie korzystają z form wsparcia oferowanych w tym przedsięwzięciu strategicznym mogą ubiegać się o takie stypendia, realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej (dział II, rozdział IV regulaminu). Wniosek o przyznanie stypendium składa osoba realizująca zadania opiekuna pedagogiczno-metodycznego, określone we wniosku o dofinansowanie jednego z projektów tworzących Przedsięwzięcie strategiczne Zdolni z Pomorza.

Z regulaminem udzielania pomocy w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego oraz szczegółami dotyczącymi trybu wnioskowania o stypendium można zapoznać się na stronie internetowej Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Źródło: https://pomorskie.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx