Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Opolskie - Konkurs Koron Dożynkowych 2018 ogłoszony

Zarząd Województwa Opolskiego Uchwałą nr 5421/2018 z dnia 7 maja 2018 r. ogłosił Konkurs „Koron Dożynkowych 2018". Konkurs odbędzie się w dniu 2 września br. w Paczkowie podczas obchodów Dożynek Wojewódzkich 2018.

Podstawowym celem Konkursu jest kultywowanie i dokumentowanie tradycji regionalnej plastyki obrzędowej związanej z okresem żniw, jak również zwiększenie aktywności życia kulturalnego mieszkańców wsi.

Korony dożynkowe i prace plastyczne zostaną ocenione w dwóch kategoriach, tj.:
- korony dożynkowe oraz prace plastyczne kłosowo - ziarnkowe,
- korony dożynkowe oraz prace plastyczne ziarnkowe.

Oceny zgłoszonych prac dokona Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Marszałka Województwa Opolskiego działająca w oparciu o Regulamin Konkursu.  

Zgodnie z Regulaminem Konkursu zgłoszenia koron i prac mogą dokonać gminy województwa opolskiego lub wojewódzkie związki o charakterze rolniczym w terminie do 29 sierpnia 2018 r. Zgłoszenia należy przesłać lub dostarczyć do: Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie ul. Główna 1, 49-330 Łosiów. Do Konkursu można zgłosić tylko jedną koronę lub pracę plastyczną z danej gminy lub wojewódzkiego związku o charakterze rolniczym.

 
 
 
Pliki do pobrania:
 
Regulamin konkursu Korony Dożynkowe 2018 (PDF, 685.47 kB)
 
Formularz zgłoszeniowy (DOC, 1013.5 kB)
 
Oświadczenie (DOC, 1008.5 kB)

Źródło: http://www.odnowawsi.eu

Najnowsze