Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII edycja konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018

Ruszają zapisy do Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018! Na zgłoszenia gmin Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, organizator konkursu czeka do 10 sierpnia.

Wasza gmina sprzyja rowerzystom, poprawia, ułatwia i inwestuje w szeroko pojętą rowerową infrastrukturę? Promuje się wśród turystów rowerowych oraz właśnie w Waszej gminie odbywają się warte uwagi rowerowe imprezy, a może powstają ciekawe rowerowe publikacje? Nie czekajcie i zgłaszajcie swoje gminy! Regulaminy oraz karty zgłoszenia do konkursu dostępne są na naszej stronie w zakładce Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018. To wszystko po to by nagrodzić najlepszych certyfikatami i co roku atrakcyjniejszymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez wydłużającą się listę naszych partnerów!

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie certyfikatów dla najlepszych gmin odbędzie się w dniach 13-15 września podczas największych rowerowych targów w Polce – Kielce Bike Expo. Laureaci oprócz certyfikatu i wyróżnień dla Gmin Przyjaznych Rowerzystom, w tym roku dzięki naszym partnerom – będą mogli wyjechać z cennymi nagrodami dla gmin – m.in. rowerem elektrycznym od TrybEco (www.trybeco.com), których rowery przeszły pozytywnie wielki test wytrzymałościowy na mrozie (!), stacją naprawy rowerów od Ibombo (www.ibombo.com) – stacje, które odnajdziecie już w najdalszych zakątkach świata, takich jak m.in. – najwyższej przejezdnej przełęczy na świecie Khardung La (5364 m n.p.m.) w Indiach!, czy nawet w Nepalu! Nie brakuje ich również w wielu polskich miastach!

Po raz trzeci gminy, które już trzykrotnie otrzymały nasze certyfikaty będą mogły ubiegać się o Grand Prix! Najwyższe wyróżnienie naszego konkursu przyznawane od 2016 roku.

Wszyscy laureaci dostaną również zaproszenie i możliwość zaprezentowania się na stoisku PTTK - Rowerem przez Polskę podczas Kielce Bike Expo, zupełnie za darmo przez cały czas trwania targów! Oznacza to że nasze stoisko będzie dla Was! Oprócz tego wyróżnieni będą prezentowani w mediach i na stronach PTTK. To się nazywa wygranie promocji Waszych gmin wśród rowerowych (i nie tylko) turystów! Tym bardziej że wśród nagród po raz kolejny znalazły się prezentacje panoramiczne nagrodzonych gmin, utworzone w formacie 3D, które prezentować będą atrakcje turystyczne – ufundowane przez Związek Powiatów Polskich.

Zachęcamy do udziału! Konkurencji większych, bogatszych a tym samym mających większe możliwości gmin się nie bójcie. Z myślą właśnie o takich zależnościach utworzyliśmy kategorie ze względu na wielkość i charakter Waszych gmin. Dla przykładu wielka Warszawa nie będzie konkurowała w żaden sposób choćby np. z Suwałkami, gdyż znajdą się w osobnych kategoriach. To sprawia że każdy w swoich kategoriach ma szansę. Im lepiej przygotujecie swoje zgłoszenie tym większe szanse na promocję i otrzymanie tytułu Gminy Przyjaznej Rowerzystom…Pamiętajcie że zgłoszenie to Wasza laurka i promocja Waszej gminy na całą Polskę!

Idea stworzenia konkursu dla gmin powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Krajoznawczym - Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy.

Jeśli uważacie że Waszej gminy nie powinno zabraknąć w tym konkursie swoje zgłoszenia możecie przesyłać do 10 sierpnia. Jak to zrobić oraz więcej szczegółowych informacji znajdziecie w regulaminie oraz na naszej stronie www.narowerze.pttk.pl w zakładce Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018.

Do tej pory wśród laureatów konkursu znalazły się takie gminy jak m.in.: Józefów, Piotrków Trybunalski, Malbork, Leszno, Tczew, Białystok, Murowana Goślina, Kołobrzeg, Kościan, Szklarska Poręba czy Kruszwica.

Ton oraz prestiż konkursu nadaje jury, w skład, którego co roku wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oraz PTTK – organizatora konkursu.

Co raz częściej konkurs polecają i zachęcają do udziału między sobą same gminy. To pokazuje jak bardzo zadowolone są z udziału w naszym konkursie. Bo sam konkurs to również okazja do nawiązania nowych znajomości i podjęcia współpracy. Jest przyczynkiem do wymiany doświadczeń między samymi gminami o inwestycjach rowerowych a być może początkiem współpracy do wspólnych rowerowych inwestycji.

Razem zmieniajmy rowerowe oblicze polskich miast i gmin!

Konkurs wspierają:

Patron tytularny konkursu – TrybEco (www,trybeco.pl)

Ibombo (www.ibombo.com)

Patronaty honorowe pełnią:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich

Patroni medialni: miesięcznik „Rowertour”, miesięcznik bikeBoard, , wspólnota – pismo samorządu terytorialnego oraz monitor urzędowy.pl

Do zobaczenia w Kielcach na stoisku Rowerem przez Polskę – podczas Kielce Bike Expo! Czekamy na zgłoszenia gmin!

Tekst: Tomasz Czeleń

Źródło: http://www.narowerze.pttk.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx