Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na debatę w ramach Miasteczka Myśli "WYŁĄCZ EGO. ZROZUM DRUGIEGO"

 
WYŁĄCZ EGO. ZROZUM DRUGIEGO
16 maja 2018, 10:00-12:00, Miasteczko Orange, Al. Jerozolimskie 160, Warszawa
 
 
Zapraszamy na kolejną debatę w ramach Miasteczka Myśli. To cykliczny projekt Orange Polska, który w tej edycji realizowany jest we współpracy z CSRinfoportalem kampanie społeczne oraz ośrodkiem THINKTANK. Miasteczko Myśli to miejsce publicznych debat na tematy najważniejsze zarówno dla rynku telekomunikacyjnego, jak i szerszych inicjatyw społecznych oraz edukacyjnych. Wraz z zaproszonymi przez nas ekspertami chcemy dzielić się doświadczeniami i korzystać z doświadczeń innych.Tym razem w trakcie debaty „Wyłącz ego. Zrozum drugiego” sięgniemy w głąb siebie i porozmawiamy m.in. o profesjonalnym dialogu: co go buduje, a co psuje? Zapytamy o siłę i znaczenie słów, których używamy w rozmowie. Zastanowimy się również, jak szukając porozumienia z innymi wyjść z „kryjówki” stereotypów oraz „okiełznać” swoje ego.
 
Agenda: 9:30 – 10:00 Rejestracja

10:00 
– 10:10 Wprowadzenie

Witold Drożdż | dyrektor wykonawczy ds. korporacyjnych Orange Polska 10:10 – 10:30 „Słowo daję - język i psyche”. Rozmowa o dialogu z perspektywy języka i psychologa. dr hab. Katarzyna Kłosińska | językoznawca, UW, sekretarz Rady Języka Polskiego, autorka książek o języku polskim, prowadząca audycję w Trójce PR „Co w mowie piszczy?”

dr Dorota Wiśniewska
- Juszczak | psycholog, USWPS Rozmowę poprowadzi Paweł Oksanowicz, ekspert THINKTANK, dziennikarz MUZO.FM10:30 – 10:50 „Wyjdź z kryjówki - spotkanie z niezrozumiałym”. Jak szukając porozumienia z innymi wyjść z „kryjówki” i przełamać stereotypy? Jarmiła Rybicka | Kuchnia konfliktu

Aleksandra Ośko i Jan Oliński
Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki, warszawski organizator Festiwalu Brave Kids

Rozmowę poprowadzi Anna Dziewit - Meller, pisarka i dziennikarka, prowadząca bukbuk.pl 10:50 – 11:00 „O sztuce dialogu” - wprowadzenie do wystąpienia gościa specjalnego Konrad Ciesiołkiewicz | dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska 11:00 – 11.20 Wystąpienie gościa specjalnego Alfredo Zamudio | Nansen Center for Peace and Dialogue 11:20 – 11.45 Pokaz kampanii społecznych 11:45 Lunch


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Czekamy na Ciebie!

REJESTRACJA

Źródło: http://www.mttp.pl/

1 komentarz

 • Maciej

  WYŁĄCZ EGO? ZROZUM DRUGIEGO?
  "Okiełznać swoje ego" ? "Bądź wola Twoja,..."
  Na podstawie amatorskich obserwacji podejrzewam, że znacząca większość naszego społeczeństwa nie posiada jednego EGO. Nasze społeczeństwo jest "bogate" i posiada ich dwa. Pierwsze, powierzchowne i najczęściej zapożyczone. Wyraża się celowanym pozdrowieniem; "miłego dnia", "miłej pracy", jeszcze trochę i "miłego siorbania" będzie też popularne. Drugie bardzo powszechne ego to; "patrz swojEGO" . To pierwsze oznacza wolę posiadania kulturalnego wizerunku. To drugie jest siermiężne. Objawia się samochodem na dwóch parkingowych miejscach i śmieciami w lesie. Siermięgę usprawiedliwia jakaś forma ubóstwa, trudna historia narodu, wymiana sanackich elit na elity z korzeniami w proletariacie. Nie byłoby problemu, gdyby system szklonictwa uwzględniał takie "drobiazgi" jak: językowe formy grzecznościowe, ubiór, zachowanie przy stole, higiena, samokształcenie i samodoskonalenie, wrażliwość na wulgaryzmy (uwaga, definicja wulgaryzmów pilnie poszukiwana). Media zajęte przyuczaniem narodu do gotowania potraw kuchni świata, wszelkie siły i środki poświęcają na płytkie igrzyska i biesiady. Ogromny potencjał posiadał Ferdynad Kiepski i Adam Miałczyński ale przy pierwszym scenarzystom nie stało poczucia misji a drugi został przyjęty jako głupokowata komedia. Miało być i było śmiesznie lecz bezużytecznie. Są kierunki studiów takie jak etyka, kulturoznawstwo, socjologia, prawo, politologia,... a nikt do tej pory nie zdefiniował granic etyki ani zasad współżycia społecznego. Prawdopodobnie ktoś się na tym wszystkim zna. Jakieś i gdzieś takie zasady są i rzekomo obowiązują. Że dom i rodzina powinna nam takie rzeczy wpoić? Nawet małżonkowie "po studiach" i poseł na Sejm są tacy,... jak reszta społeczeństwa. Pod wieloma względami rozwarstwione społeczeństwo ma wspólny mianownik. Jest nim CHAMowanie. Nasze prawo w kodeksach nie uwzględnia wielu patologicznych zjawisk występujących w przestrzeni publicznej, w komunikacji, w ruchu drogowym, we współwłasnościach i sąsiedztwie. Zbyt dużo aktów arogancji jest przemilczanych, tolerowanych i marginalizowanych z powodu LITERALNEGO NIEBYTU W PRAWIE. W kulturze wysokiej wulgaryzm jest, zgodnie z kanonami sztuki, środkiem wyrazu a byle jaki artysta bez uzasadnienia i żenady nim publicznie fechtuje. Ten sam wulgaryzm w kulturze niskiej "robi" za przecinek lub synonimiczny wytrych ,.. Gdyby na podstawie powyższego odważyć się na twierdzenie, że Polak jest zupełnie wyzuty z kultury, popełni się błąd. Można ją u niego odnaleźć na sali sądowej, wobec składu sędziowskiego oraz w kontaktach z duchowieństwem.
  Wypada nam optymistycznie się cieszyć, że w narodzie jest wola i oby też była Twoją wolą.
  Miłego wolenia życzę, Maciej

  Maciej środa, 23, maj 2018 06:25 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx