Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maróz 2018. XVII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

AKADEMIA SKUTECZNEGO DZIAŁANIA

Maróz, 17-19 maja 2018

Wspólne działanie sąsiadów, mieszkańców, obywateli, ich zbiorowy wysiłek na rzecz rozwiązywania problemów i budowania lepszego życia mają na wsi długą tradycję. Aktywne społecznie osoby łączy pasja i zaangażowanie, są otwarte i konsekwentnie dążą do celu. Czy zawsze skutecznie? Czy osiągają to co zaplanowały? Niestety nie zawsze. Sukcesy uskrzydlają. Porażki prowadzą do zniechęcenia i zwątpienia we własne siły. Trudno się pozbierać i zacząć od nowa.

Na XVII spotkanie w Marózie zapraszamy przedstawicieli organizacji wiejskich oraz sołectw. W tym roku nazwaliśmy je Akademią Skutecznego Działania. Skutecznego, czyli prowadzącego do osiągania założonych celów i pozwalającego unikać niepowodzeń. Aby tak się stało, musimy dobrze określić do czego dążymy, pozyskać aprobatę i wsparcie lokalnej społeczności, zjednać sobie sojuszników oraz przekonać do siebie przeciwników. I jeszcze dużo dużo więcej… ale o tym poniżej.

W trakcie Spotkania na zajęciach i warsztatach porozmawiamy o tym, jak wpływać na lokalną politykę społeczną, jak budować wizerunek organizacji, jak wzmacniać tożsamość społeczności w oparciu o pamięć i historię, jak podejmować decyzje w sytuacji konfliktu interesów. Pokażemy rozmaite narzędzia i umiejętności (technologiczne, prawne, komunikacyjne) przydatne w rozwiązaniu konkretnych problemów.

Sporo miejsca poświęcimy zbliżającym się wyborom do samorządu – będziemy rozmawiać o roli radnych, wójtów i burmistrzów. Zastanowimy się, o co warto pytać kandydatów i czego możemy wymagać od tych, którzy zostaną wybrani. Poruszymy kwestie organizacyjne i prawne związane z wyborami.

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy uczestników do przedstawienia zrealizowanych przez siebie z powodzeniem inicjatyw. Osobom, które chcą opowiedzieć innym o działaniu, z którego są szczególnie zadowolone i dumne, pomożemy przygotować krótką prezentację.

W formularzu rekrutacyjnym prosimy zgłaszać swoje inicjatywy z dowolnych obszarów: edukacji nieformalnej, kultury, ekologii, dziedzictwa kulturowego, problemów społecznych, sportu itd. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Jak co roku – w Marózie nie zabraknie również gier, zabaw, filmów oraz muzyki. A nade wszystko, ciekawych oraz pełnych energii ludzi!


Ostateczna lista osób zakwalifikowanych

W przypadku rezygnacji z udziału w Spotkaniu prosimy jak najszybciej powiadomić o tym Fundację NIDA (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon 89 625 36 51), aby na to miejsce mógł przyjechać ktoś z listy rezerwowej.

Opłata w wysokości 35 PLN nie podlega zwrotowi, chyba że zaproponuje się na swoje miejsce inną osobę z tej samej organizacji (tylko mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Aby inna wskazana osoba mogła uczestniczyć w Spotkaniu wymagana jest zgoda Fundacji NIDA i Fundacji Wspomagania Wsi. W tym celu prosimy mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zaproponować zmianę. Ustosunkujemy się do niej. W przypadku zgody nowy uczestnik będzie musiał okazać ją podczas rejestracji na Spotkaniu.  W przypadku braku posiadania pisemnej zgody, osoba ta nie będzie mogła uczestniczyć w Spotkaniu.

Przypominamy. Spotkanie odbędzie się na terenie ośrodka Rewita Waplewo w miejscowości Maróz k. Olsztynka (dokładny adres: Maróz 2, 11-015 Olsztynek). Uczestnicy dojeżdżają na własny koszt, organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie. Link do strony ośrodka  https://www.rewita.pl/waplewo/

Dla dojeżdżających pociągiem oferujemy przejazd bezpłatnym autobusem – z której stacji oraz godziny odjazdu zostaną podane po 10 maja na stronach Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji NIDA.

Podróżujący  samochodem – z trasy S7 należy zjechać na węźle Waplewo. W ośrodku jest bezpłatny parking.

Uczestników zapraszamy od godz. 11.00  w czwartek 17 maja (zakwaterowanie i obiad). Inauguracja Spotkania rozpocznie się o godz. 14.00 w głównej sali budynku Relax. W sobotę 19 maja zajęcia kończymy  o 13.00, a obiad o 14.00.

POBIERZ LISTĘ


Program i szczegóły dojazdu

Podpowiadamy zmotoryzowanym i tym, którzy chcą dojechać koleją, jak trafić na Spotkanie. Prezentujemy też program spotkania.

DOJAZD

Oficjalny program spotkania

Do zobaczenia w Marózie!

***

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 maj 2018 13:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx