Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zdecyduj o swojej przyszłości – weź udział w Festiwalu Zawodów w Krakowie

Aż 130 stoisk, a na nich interesujące pokazy, spotkania z doradcami zawodowymi oraz możliwość spróbowania własnych sił w wybranych profesjach – to wszystko czeka na uczniów podczas zbliżającego się Festiwalu Zawodów 2018, który odbędzie się już od 22 do 24 marca w stolicy Małopolski.

Wybór odpowiedniego zawodu to jedna z tych decyzji, od których często zależy całe nasze dorosłe życie. Dlatego już po raz szósty samorząd województwa organizuje Festiwal Zawodów, podczas którego uczniowie dowiedzą się jak zaplanować swoją przyszłość i wybrać zawód, którego wykonywanie będzie nie tylko sposobem na życie, ale też prawdziwą przyjemnością

– mówi Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa za obszar edukacji.

Podczas festiwalu uczniowie, którzy nie wiedzą jeszcze co robić w przyszłości, będą mogli zaczerpnąć porad od swoich starszych kolegów, którzy wybór zawodu mają już za sobą. Uczniowie techników i szkół zawodowych zaprezentują im jak wygląda nauka w ich szkołach, ale co najważniejsze – pozwolą też młodszym uczniom na podpatrzenie ich pracy „od kuchni”. Wezmą oni bowiem udział w ciekawych eksperymentach oraz sami będą mogli wykonać interesujące zadania związane chociażby z mechaniką, gastronomią, a nawet… modą.

Co jeszcze czeka na wszystkich uczestników tegorocznego Festiwalu Zawodów? Przez cały czas trwania targów do dyspozycji uczniów będą doradcy zawodowi, z którymi będzie można porozmawiać na temat własnych zainteresowań oraz tego, jaki zawód i ścieżkę dalszego rozwoju wybrać.

- Jestem pewien, że zbliżający się Festiwal Zawodów pozwoli wielu osobom podjąć właściwą decyzję na temat swojej kariery, a z oferty skorzystają – podobnie jak w poprzednich latach – tysiące uczniów z całej Małopolski – dodaje Grzegorz Lipiec i zachęca do udziału w wydarzeniu.

Wydarzenie odbędzie się w hali Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie, a wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Szczegółowy program, spis wystawców oraz plan targów można znaleźć tutaj.

Źródło: https://www.malopolska.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx