Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak napisać projekt dla szkoły podstawowej w ramach RPOWŚ 2014-2020? – zaproszenie na warsztaty w Kielcach

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zaprasza na warsztaty, dotyczące tworzenia projektów skierowanych do szkół podstawowych z obszarów wiejskich województwa świętokrzyskiego. Warsztaty będą realizowane w związku z konkursem z Poddziałania 8.3.2 RPOWŚ „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych”, który został ogłoszony 28 lutego, zaś nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony od 30 marca do 16 kwietnia 2018r. Warsztaty odbędą się 14 marca 2018 r. w godzinach 9.00–14.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego 13 w Kielcach.

Konkurs w ramach Poddziałania 8.3.2 „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” skierowany jest do szkół podstawowych (tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji) i umożliwia m. in.:
- realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla uczniów, kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki, prowadzenie doradztwa edukacyjno–zawodowego oraz wsparcia psychologiczno–pedagogicznego dla uczniów;
- doskonalenie umiejętności, kompetencji i kwalifikacji nauczycieli;
- doposażenie bazy dydaktycznej szkół, w tym wyposażenie szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki;
- rozwijanie nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz indywidualizację pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Nabór wniosków w ramach konkursu z Poddziałania 8.3.2 RPOWŚ będzie prowadzony od 30 marca do 16 kwietnia 2018 r. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja, niezbędna do przygotowania projektów, są dostępne na portalu RPOWŚ 2014-2020.  
 
Formuła warsztatów przewiduje pracę z przykładowym projektem, który uzyskał dofinansowanie w ramach uprzednio rozstrzygniętego konkursu z Poddziałania 8.3.2. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wcielić się w role ekspertów, oceniających projekty i z tej perspektywy przeanalizować kluczowe elementy wniosku o dofinansowanie, takie jak: opis grupy docelowej i jej rekrutacja, opis zadań oraz budżet projektu. Warsztaty będą również okazją do rozstrzygnięcia wątpliwości, dotyczących szczegółowych zapisów regulaminu konkursu oraz zasad tworzenia budżetu projektu. Specjaliści z Departamentu Wdrażania EFS przedstawią ponadto zalecenia praktyczne, wynikające z szerszej analizy projektów ocenionych w ramach dotychczas przeprowadzonych konkursów z RPOWŚ 2014 - 2020.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w Departamencie Wdrażania EFS, w Zespole ds. Pomocy Technicznej, Informacji i Promocji, tel. (41) 349-89-23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko zgłaszanej osoby,
- nazwę instytucji,
- kontakt telefoniczny.

W przypadku konieczności uwzględniania specjalnych potrzeb osób, chcących wziąć udział w warsztatach (wynikających np. z niepełnosprawności), prosimy o przekazanie niezbędnych informacji w tej sprawie.

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx