Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

Oceń ten artykuł
(3 głosów)


 AKADEMIA SKUTECZNEGO DZIAŁANIA
XVII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich
Maróz, 17-19 maja 2018

Wspólne działanie sąsiadów, mieszkańców, obywateli, ich zbiorowy wysiłek na rzecz rozwiązywania problemów i budowania lepszego życia mają na wsi długą tradycję. Aktywne społecznie osoby łączy pasja i zaangażowanie, są otwarte i konsekwentnie dążą do celu. Czy zawsze skutecznie? Czy osiągają to co zaplanowały. Niestety nie zawsze. Sukcesy uskrzydlają. Porażki prowadzą do zniechęcenia i zwątpienia we własne siły. Trudno się pozbierać i zacząć od nowa.

Na XVII spotkanie w Marózie zapraszamy przedstawicieli organizacji wiejskich oraz sołectw. W tym roku nazwaliśmy je Akademią Skutecznego Działania. Skutecznego, czyli prowadzącego do osiągania założonych celów i pozwalającego unikać niepowodzeń. Aby tak się stało, musimy dobrze określić do czego dążymy, pozyskać aprobatę i wsparcie lokalnej społeczności, zjednać sobie sojuszników oraz przekonać do siebie przeciwników. I jeszcze dużo dużo więcej... ale o tym poniżej.

W trakcie Spotkania na zajęciach i warsztatach porozmawiamy o tym, jak wpływać na lokalną politykę społeczną, jak budować wizerunek organizacji, jak wzmacniać tożsamość społeczności w oparciu o pamięć i historię, jak podejmować decyzje w sytuacji konfliktu interesów. Pokażemy rozmaite narzędzia i umiejętności (technologiczne, prawne, komunikacyjne) przydatne w rozwiązaniu konkretnych problemów.
Sporo miejsca poświęcimy zbliżającym się wyborom do samorządu – będziemy rozmawiać o roli radnych, wójtów i burmistrzów. Zastanowimy się, o co warto pytać kandydatów i czego możemy wymagać od tych, którzy zostaną wybrani. Poruszymy kwestie organizacyjne i prawne związane z wyborami.

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy uczestników do przedstawienia zrealizowanych przez siebie z powodzeniem inicjatyw. Osobom, które chcą opowiedzieć innym o działaniu, z którego są szczególnie zadowolone i dumne, pomożemy przygotować krótką prezentację.

W formularzu rekrutacyjnym prosimy zgłaszać swoje inicjatywy z dowolnych obszarów: edukacji nieformalnej, kultury, ekologii, dziedzictwa kulturowego, problemów społecznych, sportu itd. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Jak co roku – w Marózie nie zabraknie również gier, zabaw, filmów oraz muzyki. A nade wszystko, ciekawych oraz pełnych energii ludzi!

UWAGA!

Przed wypełnieniem formularza rekrutacyjnego prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji

Formularz rekrutacyjny na XVII Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

Harmonogram rekrutacji

Data Etap Kontakt w przypadku problemów
1.03.2018 Rozpoczęcie rekrutacji
Należy wypełnić on-line krótki formularz rekrutacyjny
Problem z formularzem – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pytania o program i rekrutację:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 636 25 70-75
20.03.2018 Koniec przyjmowania zgłoszeń
25.03.2018 Termin wysyłki podpisanych potwierdzeń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
13-100 Nidzica, ul. Rzemieślnicza 3
16.04.2018 Lista osób zakwalifikowanych Opublikowana na stronach:

www.fundacjawspomaganiawsi.pl
www.nida.pl

16-27.04.2018 Termin dokonywania opłat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
30.04.2018 Ostateczna lista uczestników Opublikowana na stronach:

www.fundacjawspomaganiawsi.pl
www.nida.pl

17-19.05.2018 Spotkanie w Marózie


Organizatorami spotkań są Fundacja Wspomagania Wsi i Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Spotkanie współfinansowane jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

***

Ostatnio zmieniany niedziela, 18 marzec 2018 19:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx