Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie 2018

Ferie 2018 już za nami… ale warto wrócić wspomnieniami do miłych chwil spędzonych wspólnie.  Było wesoło, smacznie, inspirująco, edukacyjnie i bardzo, bardzo integracyjnie – a to za sprawą nowej grupy wolontariuszy - młodzieży, która przez kilka ostatnich lat korzystała z oferty zajęć, a w tym roku sama aktywnie włączyła się w ich kreowanie i pomoc młodszym. 

ferie 2 fotozaja22

W pierwszym tygodniu uczestnicy na zajęciach plastycznych zrobili eko-ozdoby i zabrali do domu własnoręcznie ozdobione gliniane anioły, a także odwiedzili myślenickie kino, by jeszcze raz przekonać się, że przyjaźń jest najważniejsza (bo jest!). Drugi tydzień rozpoczęliśmy od wycieczki do najmniejszej krakowskiej fabryki cukierków (było smacznie i aromatycznie!) oraz wizyty w równie niewielkim Teatrze Współczesnym w poszukiwaniu wyspy pełnej skarbów. Słoneczna pogoda zachęciła wszystkich do nieplanowanego spaceru po Starym Mieście i Wawelu. 

Kolejne zajęcia plastyczne – palmy wielkanocne przyciągnęły pełną salę uczestników, było kolorowo i głośno – a miny rodziców odbierających dzieci trzymające własnoręcznie wykonane prace – bezcenne. To zajęcia, które wymagały największych nakładów pracy przed zajęciami: przygotowania materiałów, zgromadzenia dużej liczby „pomocników”, a także samo prowadzenie zajęć było dużym obciążeniem, jednak widząc uśmiech dzieci i niedowierzanie rodziców, był to wysiłek warty zachodu. Ogromne, kolorowe, różnorodne palmy wróciły wraz z uśmiechniętymi uczestnikami do domów. Radość i uśmiech na twarzy dzieci podczas warsztatów wywołał również słodki poczęstunek przekazany, już tradycyjnie, w darowiźnie przez firmę Lajkonik.

W feryjnych zajęciach udział wzięło kilkadziesiąt dzieci, wiele z nich skorzystało z pełnej oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie i Dom Kultury na czas przerwy od nauki, co dowodzi konieczności organizacji takich zajęć w przyszłości.

ferie 1 fotozaja22

Za nami więc kolejny projekt i znowu na usta same cisną się słowa: jak dobrze, że było nas tylu – tylu wolontariuszy. Niektórych uczestnicy nawet nie widzieli, pomagali oni w zaciszu swoich domów pracując nad organizacją zajęć, albo przygotowując materiały na zajęcia plastyczne. Wiele osób poświęciło urlop, aby móc włączyć się w realizację projektu „Ferie 2018”.

Zajęcia mogły się odbyć dzięki ponad przeciętnemu zaangażowaniu: Katarzyny Bednarczyk, Barbary i Mateusza Budek, Małgorzaty Budek, Kamila Burek, Małgorzaty Czech, Zuzanny Czech, Małgorzaty Jończyk, Joanny Holewa, Urszuli Kobus, Iwony Kobus, Moniki Kobus, Grażyny Kosiba, Elżbiety Kruk, Barbary Kurek, Danuty Kurek, Magdaleny Kurek, Celiny Kurowskiej, Justyny Leśniak, Marty Marzec, Izabeli Mirek, Martyny Piątek, Grażyny Przysucha, Kamili Pulchny, Lidii Szafraniec, Katarzyny Sobeckiej-Kromki, Beaty Wałęgi. 

Projekt „Ferie 2018”zorganizowany został przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa w partnerstwie z Wiejskim Domem Kultury (filia MOKIS) oraz Filią Biblioteczną MBP w Głogoczowie i został dofinansowany kwotą 2000 PLN przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice. Częściową odpłatność za udział w wycieczkach ponieśli uczestnicy, zajęcia stacjonarne były bezpłatne. Wolontariusze pracowali społecznie nie otrzymując wynagrodzenia za swoją pracę.

Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Jończyk

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx